Zápas byl dramatický až do posledních vteřin, ve kterých nakonec slavila úspěch domácí dlouholetá zkušenost nad mělnickým mládím.

V pohledném utkání se v prvním poločase hrálo většinou uprostřed pole. Domácí obrana pracovala spolehlivě a nepouštěla soupeře do vyložené šance. Naopak před brankou Mělníka byl Arsenal nebezpečný.

K úvodní brance mu pomohl i nejistý zákrok gólmana Saibta, který lehký míč Hampešta, přes stínujícího Kiliána, propustil za svá záda. Následně domácí měli v zakončení i trochu smůly, když nastřelili třikrát brankovou konstrukci a dvakrát míč vykopávali hosté z brankové čáry.

Přesto se Arsenal dočkal po čtvrthodině druhé branky po spolupráci Hampešta s hlavičkujícím Kiliánem. Domácí ale v závěru poločasu doplatili na počet faulů a Gabčo z desetimetrového kopu dostal Mělník do hry.

Po přestávce se hra více otevřela, padaly branky, ale domácí byli vždy o krok vpředu. Na 3:1 zvýšil Kilián po přihrávce Brunclíka, hosté rychle reagovali Šimandlem. Vzápětí získal Šimáček po asistenci Žáčka Arsenalu opět dvoubrankové vedení – 4:2.

Největší drama přinesla závěrečná pětiminutovka Mělníka, ve které hrál power play. Gabčo nejprve prostřelil Kondráta a dostal hosty do hry. Jenže poté držel brankář dlouho míč a Brunclík se z nepřímého kopu po přihrávce Hampešta poslal míč mezi nohy Saibta – 5:3.

Hosté se však nevzdali a minutu před koncem zakončil rychlou kombinaci na jeden dotek Jína. Závěrečné vteřiny ale Arsenal zvládnul, navíc se mohl brankář Kondrát zapsat mezi střelce, ale z výkopu trefil pouze břevno opuštěné branky Mělníka.

Kormidelník Arsenalu Benešov Otto Kovář si po zápase oddechl: „Vzali jsme si ponaučení z nezvládnutého závěru na Kladně a i přes pětiminutovou power play Mělníka, ve které vstřelil dvě branky, jsme dokázali zkušeně dovézt zápas do vítězného konce. Utkání bylo ze začátku opatrný, ale druhou půli již mužstva předváděla velmi dobrý futsal, což se projevilo i na brankách na obou stranách. Myslím si, že jsme byli o gól lepší a zaslouženě zvítězili.

Arsenal Benešov – Olympik Mělník 5:4 (2:1)

Branky (asistence):
5. Hampešt (Žáček), 15. Kilián (Hampešt), 29. Kilián (Brunclík), 33. Šimáček (Žáček), 38. Brunclík (Hampešt) – 17. Gabčo (DK), 32. Šimandl (Dvořák), 36. Gabčo (Pokorný), 38. Jína (Gabčo). ŽK: Šimáček - Jurčovský. Rozhodčí: Vaněk, O. Černý. Delegát: Maurer.

Arsenal Benešov: Kondrát – Brunclík, Hampešt, Šindelář – Žáček, Kilián, M. Chlasták, Šimáček.

Olympik Mělník: Saibt - Pokorný, Lelek, Němec, Gabčo, Dvořák, Prejsa, Jurčovský, Šimandl, Jína, Rolenc.