Na Fokus Cupu 2015 se těsně před Vánoci sešlo šest týmů z České republiky a dva dorazily dokonce z Německa. „Hrálo se vážně jako o život, ale férově. Mužstva se znala z předchozích turnajů, tak se kalkulovalo, jaké kdo má letos šance," uvedl jeden z aktérů Jiří Přáda.

Loňský titul vítěze letos obhajovalo mužstvo Sananim Praha. O něm je známo, že jezdí na turnaje doslova po celém světě a nejdál bylo za fotbalem až v Jižní Americe v Chile. Titul se mu sice obhájit nepodařilo, ale skončilo na bronzové příčce.

Zlatou braly pověstné Kosatky a stříbrnou příčku si vybojovalo mužstvo Sport Vehlovice ve složení Jirka Šimandl, Ivoš a Vladan Přádovi, David Charvát, Víťa Dolejší, Tomáš Kostolany a Pavel Martin. Celý tým úspěšně vedla trenérka Denisa Hollerová. „Denisa uplatnila dobrou taktiku, když mužstvo skončilo na druhém místě za pověstnými Kosatkami," zhodnotil Jiří Přáda.

Čtvrtá příčka patřila pořádajícímu mužstvu neratovického gymnázia. Celý turnaj organizoval Jan Dolejší. „Vždy je krásné na turnaji spatřit jak sport a konkrétně fotbal spojuje lidi, nehledě na to, jaké jsou národnosti," dodal Přáda.