Konkurence se sešla veliká. Na dvou pažitech se objevily dva týmy z Ústeckého kraje – Most a Litoměřice, dva z Nymburska – Pečky a Loučeň, tři z pražského regionu – Úvaly, Březiněves a Horní Měcholupy. Mělnicko vedle domácího týmu zastupoval ještě ambiciózní Hořín.

„Právě tento tým patřil k největším překvapením turnaje," poznamenal po úspěšném průběhu fotbalového setkání Zbyněk Štrupl, trenér řepínské přípravky a ředitel turnaje v jedné osobě. „Hořínští předváděli ve všech osmi zápasech výborné výkony a nakonec obsadili bronzovou příčku. Trochu za očekáváním zůstaly Litoměřice, kterým se zápasy příliš nepovedly."

Turnaj se hrál spravedlivým systémem každý s každým, což představovalo maraton 36 zápasů, který však pořadatelský tým zvládl na jedničku. Ostatně i proto, že se hrálo současně na dvou hřištích umístěných za sebou, co nejblíž k postranní čáře. „Chtěli jsme vyhovět rodičům, aby byli v co nejbližším kontaktu se svými ratolestmi," vysvětlil Štrupl.

Jak se turnaj líbil trenérům jednotlivých celků? „Máme samé pozitivní ohlasy," pochlubil se ředitel turnaje. „Všem se u nás moc líbilo, od každého ze zúčastněných celků máme příslib účasti v případě, že budeme pořádat další ročník, stejně jako pozvánky na turnaje u našich soupeřů."

Závěr přinesl ocenění pro nejlepší týmy i jednotlivce. Nejlepší hráč – Denis Paldrych, nejlepší střelec – Adam Přenosil (14), oba FŠ Most, nejlepší brankář – Matěj Srb (Hořín).

Konečné pořadí: 1. FŠ Most, 2. SK Úvaly, 3. AFK Hořín, 4. AFK Pečky, 5. TJ Řepín, 6. TJ Březiněves, 7. FK Litoměřice, 8. SK Horní Měcholupy, 9. FK Loučeň 1893.

KAREL HORŇÁK