V předchozích dvou odehraných duelech Neratovice pokaždé na začátku souboje vedly. Na hřišti Baníku se ovšem jako první prosadili domácí. Ve čtyřiatřicáté minutě nařídil sudí Šmat proti Malíkovi, který nahradil mezi tyčemi Švejdu, pokutový kop a „desítku“ Jiří Zápotocký s přehledem proměnil.

Hostům se povedlo vyrovnat až po přestávce, hned po střídání Kozáka za Weinera se prosadil lehkou střelou z dálky Martin Škarecký – míč si pod rukama domácího brankáře Bohaty našel se štěstím cestu až do sítě.

Nevyrovnaný stav musely rozhodnout pokutové kopy. V rozstřelu o bonusový bod selhali na straně Neratovic Kamil Zelenka i Radek Hrdý a Souš si tak po bezchybném provedení všech penalt vybojovala bod navrch.

„Zisk dvou bodů má pro nás cenu zlata. Vyjma první půle jsme totiž nehráli dobře, ale zároveň nás Neratovice nijak výrazně nepřehrály. Remíza je asi zasloužený výsledek a co se týče Neratovic, přišly mi takové nervózní. Nevydařený začátek jara je na nich znát,“ popsal utkání ze svého pohledu sportovní manažer Souše Jiří Černý.

FK zkrátka nezažívá vydařený start do druhé poloviny sezony. Celý klub si mohl myslet po podzimu na ČFL, takhle se ale vysněný postup rychle ztratí. Fantastická podzimní mašina ztratila palivo, pořádný rozjezd je zatím v nedohlednu. A to tým čeká středeční dohrávka s Rakovníkem.

Baník Souš – FK Neratovice 2:1 np. (1:0). Branky: 34. Zápotocký – 58. Škarecký, rozh. pen. Prokop. ŽK: 1:3. Rozhodčí: Šmat – Talpáš, Jati. Diváci: 60.

Neratovice: Malík – Pajkrt, Regner, Gazdík, Vorasický – Ďurinda, Barták (79. Chládek), Tláskal (92. Zelenka), Weiner (58. Novák), Škarecký – Hrdý.