. Pro STK OFS už ale jaro začalo. Hned po skončení podzimu byla mimo jiné vydána nová termínová listina pro jaro, klubům byly rozeslány přihlášky do zimních turnajů. Jak jarní jízdní řád vypadá? Nový ročník mistrovských soutěží se rozjedou první březnový víkend, kdy začne 1. kolem Český pohár mužů. Hraje se tradičně ve skupinách jednokolově každý s každým a následně vyřazovacím způsobem. Vítěz s možností postupu k krajského kola bude znám ve středu 21. května.

O víkendu 22. a 23. března se v pohárových zápasech představí i žáci a dorost. Pozitivem je, že je na dobré cestě další spolupráce s energetickou skupinou ČEZ a turnaj žáků bude znovu odehrán pod její záštitou jako ČEZ-CUP 2008 s vydatnou finanční dotací. Oba turnaje se hrají stejným systémem jako ČP.
Vlastní odvety okresního přeboru a obou skupin IV. tříd začnou poslední březnový víkend. Ostatní soutěže, s výjimkou OP dorostu skupiny B (začne až 27. 4.), zahájí o čtrnáct dní později – 13. dubna.

Všechny soutěže skončí o víkendu 21. a 22. června. Vzhledem k probíhajícímu ME v kopané byly vytvořeny i dva náhradní termíny pro předehrávky, a to ve čtvrtek 1. května pro OP a III. třídy a 8. května pro IV. třídy. Jedná se hlavně náhradu za sobotu 7. června, kdy český národní tým od 18 hodin zahajuje ME s domácím Švýcarskem.

Pokud pořádající klub pošle do 29. února dohodu o předehrávce do schůze STK, bude přeložení zápasu bezplatné. V případě pozdějšího zaslání může být vyhověno, ale pouze za běžný poplatek. Stejné podmínky platí i pro mládežnické zápasy.
Podzimní dohrávky IV. třídy budou na programu 1. 5. a dohrávka OP mezi V. Borkem a Čečelicemi 23. března.