Tak to se nečekalo. Nováček z Řepína po deseti kolech šlape na paty nejlepším. Po vedoucí Pšovce je z regionálních zástupců v nejnižší krajské soutěži dokonce druhým nejlepším.

Úspěšný trenér Petr Kalkant by před sobotním zápasem v Bezně bral bod všema deseti. Nakonec si jeho tým odvezl všechny tři po vysoké výhře 1:4. „Domácí na nás sice v úvodu pořádně vlítli, ale pozornou obranou jsme dokázali tlak ustát. V průběhu celého zápasu jsme vycházeli ze zajištěné obrany, ze které jsme vyráželi k rychlým rušivým protiútokům. Do poločasu se nám podařilo dvakrát skórovat a od této chvíle jsme byli jasně lepší,“ radoval se kouč s tím, že po čtvrtém gólu, když domácí zcela rezignovali, dal v sestavě příležitost dalším hráčům z béčka, a hra se tak částečně vyrovnala. Po dobrém výsledku na hřišti soupeře sahalo v I. A třídě také nelahozeveské Dynamo. V Hradištku ale hostům krutě nevyšel závěr a po porážce 3:2 mohli jen zpytovat svědomí.

„První poločas byl prakticky bez šancí na obou stranách. V jeho závěru jsme šli po chybě domácích do vedení. V úvodu druhé půle jsme ale totálně zaspali a dovolili jsme domácích lehce srovnat. Pak jsme měli více ze hry, dali jsme i vedoucí gól a zdálo se, že utkání dovedeme do vítězného konce. Poslední desetiminutovka ale byla z naší strany trestuhodná. Úplně jsme přestali hrát a dovolili domácím otočit,“ litoval porážky trenér Dynama Stanislav Dvořák.

Ani domácí výkon B třídní Vysoké v zápase se Skalskem (2:1) nebyl optimální. S výsledkem ale mohl být kouč vítězů Václav Řízek narozdíl od kolegy z Dynama spokojen.

„V utkání jsme podali jeden z nejhorších výkonů sezony. Hru poznamenala nepřízeň počasí. Silný vítr nepřál komunikaci mezi hráči, ani kontrole míče. Vzhledem k tomu, že nám chyběla čtveřice hráčů P. Tichý, T. Skopka, Nový, Vavrek, je vítězství cenné, ale předvedený výkon mě moc nepotěšil.“ O tři hráče oslabený (Wolf, Šimon, Merta) nastoupil k těžkému utkání také Lužec. V Ostré však svěřenci trenéra Vladimíra Tauchmana příjemně překvapili. „Podařil se nám vstup do utkání. Domácí jsme k ničemu výraznému nepustili. Navíc se nám dařilo i střelecky. Ve druhém poločase jsme výsledek kontrolovali. Domácí v utkání zklamali a nedokázali se prosadit do šancí. Naopak jsme mohli přidat i další branky. Góly na kopačkách měli Uher s Levým, ale nedokázali se prosadit ani z malého vápna. Vítězství je pro nás velice cenné,“ konstatoval Vladimír Tauchman, který si podle vlastních slov pomalu nepamatuje, kdy dal jeho tým v utkání tři góly ze hry. V letošní sezoně se tak stalo vůbec poprvé.

Také Kropáčova Vrutice si užila ve stejné soutěži gólových hodů. Na úkor nešťastného Mšena (8:2) si téměř zdvojnásobila počet letos vstřelených gólů. „Takto se nehraje, svou hrou jsme urazili fotbalového Boha. Je to znevážení mšenského fotbalu. Musíme se zamyslet, jak dál,“ nebylo po zápase do řeči kapitánovi hostí Jiřímu Guttenbergovi.

Jediný zástupce Mělnica a zároveň i lídr skupiny A I. B. třídy ani tentokrát nezaváhal. Když Kralupští vedli na začátku druhé půle nad béčkem Králova Dvora už 4:1, natěšení diváci věřili, že si hosté odvezou kotel. Svěřenci trenéra Josefa Košťála si však vybrali jistou porcí liknavosti a málem litovali. Nakonec skončil zápas hokejových 5:3.

„Přestali jsme být za aktivní a soupeř nás za to dokázal trestat. Zejména za stavu 5:2 jsme měli nejméně třikrát štěstí, že se svěřencům kolegy Picka nepovedlo ještě skórovat,“ viděl zápas rozdílných poločasů kouč Josef Košťál.