Začalo to nenápadně. Ovčárští prohrávali nejtěsnějším rozdílem zápasy na hřištích soupeřů, ve kterých nebyli horším týmem.´Pak přišla první porážka po více než dvou sezonách doma a před týdnem zase rekordně vysoký pětibrankový debakl v Pardubicích.

Výsledkem je nálada na bodu mrazu, které se po pěti prohraných zápasech z posledních šesti nelze příliš divit. Na takové výsledky nejsou v Ovčárech zvyklí.

Přítrž bodovému výprodeji chtějí udělat v sobotním domácím duelu proti Chomutovu. Nováček sice ve venkovních zápasech neoslňuje a uhrál z pěti pokusů jedinou výhru, jenže zrovna na hřišti Pardubic. „Něco asi budou umět, když vyhráli právě tam,“ tuší fotbalisté Sokola. Za pravdu jim dává domácí bilance soupeře, hlavně ta Severočechy po jedenácti kolech drží na šestém místě.

Ovčárského trenéra chomutovský úspěch v Pardubicích neděsí a nic jiného než nastartování nové domácí vítězné série od sobotního utkání neočekává.

„Chomutov je nováček. To, že vyhrál v Pardubicích, nic neznamená. My jsme v Pardubicích propadli po všech stránkách. To už jsme si vyříkali a doufám, že konečně budeme bodovat. Máme ještě šest zápasů, z toho čtyři doma. Kdyby se nám je podařilo zvládnout, tak sezonu můžeme hodnotit jako úspěšnou. Půjdeme zápas od zápasu,“ neztrácí víru Pavel Janeček.

Jedním dechem ale dodává, že hned v sobotu to bude velmi těžké. Překvapením by bylo, kdyby po nevydařeném utkání nedošlo na změny v sestavě. „Určitě budou, chceme to promíchat a oživit,“ ujišťuje kormidelník Ovčár.