S velkou chutí a vidinou postupu vstoupili do nedělního utkání hráči vedoucího týmu B skupiny FK Neratovice/Byškovice. Zápasová matematika byla jednoduchá: tři body rovná se postup. Domácí začali utkání aktivněji. Celoplošným pohybem nedarovali hostům sebemenší čas ani prostor na založení protiútoků a sami si díky tomu vytvořili územní převahu.

Na první gól nemuseli diváci dlouho čekat. Už v 10. minutě usměrnil míč do sítě po rohu hlavou Mansfeld. Další gól přišel o chvilku později. Šťastným střelcem byl Stanislav. Hosty gól definitivně zlomil a na hřišti začalo úřadovat jen jedno mužstvo – to domácí. S chutí hrající svěřenci Jiřího Kafky dokázali ještě do poločasu vstřelit třetí gól, když se po sólu prosadil i Nezbeda.

Podobný scénář probíhal i po přestávce. Domácí se nadále tlačili do útoku a přetížená hostující obrana si stále častěji vypomáhala fauly. Už po sedmi minutách rozjásal přítomné diváky Zavadil, který bez problémů proměnil pokutový kop. O dalších osm minut později si dal Zavadil repete. Brankář Manžel sice jeho střelu z penalty vyrazil, ale na dorážku Mansfelda už byl krátký – 5:0.

V závěru utkání už domácí hráči pod vlivem vysokého vedení trochu polevili a hosté se snažili o zkorigování potupné porážky. Domácí gólman Pokorný byl ale proti, a tak po závěrečném hvizdu sudího Pudila mohla na byškovickém stadionku začít bujará oslava vytouženého postupu do I. A třídy. „Chtěl bych poděkovat všem hráčům za příkladný přístup ke všem utkáním. Jsem rád, že jsme jako nováček dokázali znovu postoupit. V celé sezoně jsme neměli žádný větší výpadek a postup je zasloužený,“ řekl po zápase šťastný a dojatý trenér domácích Jiří Kafka.

Branky: 10. a 60. Mansfeld, 17. Stanislav, 32. Nezbeda, 52. Zavadil z penalty
Neratovice/Byškovice: Pokorný – Stanislav - Zeman, Wurm, Novák (64. Tichota) – Doubek, Zavadil, Máca, Pšenička (70. Havel) – Nezbeda, Mansfeld (60. Gondek).