Gólman s přeborovými zkušenostmi z Polabanu Nymburk a starší bratr strážce všestudské svatyně Iva byl jednou z opor mužstva, které vyhrálo „kladenskou" A skupinu I. B třídy, ale nakonec rezignovalo na postup do vyšší soutěže. V podzimní části letošního ročníku stejné soutěže, i když v mělnicko-boleslavské skupině B, pak doslova „zmizel" z Mělnicka před spoluhráči i fanoušky. Nejen o tom se točila řeč v krátkém rozhovoru, který zkušený čtyřiačtyřicetiletý brankář poskytl Mělnickému deníku po úvodním jarním vystoupení svého mužstva na hřišti mělnického FC, kde hosté prohráli 0:2.

Kam se ubíraly vaše fotbalové kroky po skončení loňského jara?
Loňský podzim jsem strávil ve fotbalovém klubu Loučeň na Nymbursku, kde se hraje okresní přebor. Tuto možnost jsem volil proto, že tam bydlím a mám tam i rodinu. V současné době se Loučeň pohybuje uprostřed tabulky, je sedmá s dvaadvaceti body.

Prozradíte důvod, proč jste opustil řady Dynama?
Nechtěl bych ho blíže upřesňovat, prostě to tak loni v létě dopadlo.

Co vás letos na jaře přivedlo zpátky?
V Dynamu je stále dobrá parta v čele s trenérem Kaplanem a ve Všestudech mám i rodiče. Samozřejmě jsem sledoval celé podzimní nelahozeveské trápení, ostatně ani dnes to nebylo dobré, mnou počínaje.

Jak jste absolvoval zimní přípravu?
Možnosti poměrně kvalitní přípravu mám doma na Loučeni, do přírody to je kousek, takže fyzičku jsem mohl nabrat individuálně.

Dokážete určit příčinu současných nezdarů svého týmu?
Myslím, že se pereme s nedostatečným nasazením, dnes jsme za celý zápas ani pořádně nevystřelili na soupeřovu branku, kterou hájil náhradní gólman domácích. Být aktivnější při střelbě, určitě jsme mohli dopadnout mnohem lépe. Doufám, že se polepšíme už v příštím kole, kdy doma hostíme Lužec. Vzhledem k tomu, že oba celky jsou v pásmu ohrožení, půjde vlastně o šest bodů. Pro nás je vlastně existenční už každý zápas.

Pamatujete si, že by Dynamo bylo v tabulce takhle nízko jako nyní?
Rozhodně ne, ve skupině A se nám v I. B třídě dařilo, dokonce se hrálo o postup. Takže při svém návratu bych chtěl svému mančaftu pomoci k záchraně a věřím, že se nám to společnými silami podaří.

KAREL HORŇÁK