Na neratovický stadion si uprostřed týdne našlo cestu přes sto diváků. A ti návštěvy rozhodně nemuseli litovat, jejich miláčci se konečně řádně probrali. Hlavně střelecky – byť k prvnímu gólovému úspěchu pomohl domácím v pětadvacáté minutě rakovnický Verner. Devět minut před poločasem už ale zvýšil na rozdíl dvou tref forward Radek Hrdý a cesta ke třem bodům začala pro tým nejlepším možným způsobem.

Ani po přestávce Neratovice nevyšly brankově naprázdno. Třetí gól favorita obstaral Jakub Pajkrt a na konečných 4:0 uzavřel v samotném závěru Kamil Zelenka. Brankář Radim Švejda naopak zapsal do notýsku už osmé čisté konto v sezoně a ukázal, že se hodlá o pozici jedničky se svým novým kolegou Malíkem vážně porvat.

Svěřenci kouče Tomáše Staňka tak mohou slavit po třech neúspěších první jarní triumf, zisk tří bodů alespoň částečně napravil nevydařený vstup do odvet. Už v sobotu dopoledne (10.15) Neratovice čeká další domácí střetnutí, FK vyzve beznadějně poslední Nový Bor.

FK Neratovice - Rakovník 4:0 (2:0). 25. vlastní, 36. Hrdý, 62. Pajkrt, 88. Zelenka. ŽK: 0:1. Rozhodčí: Hányš - Nehasil, Štefan. Diváci: 120.
Neratovice: Švejda - Pajkrt, Regner, Gazdík, Vorasický (78. Kokoška) - Ďurinda (81. Štovíček), Barták, Novák (67. Tláskal), Škarecký (74. Zelenka) - Hrdý (58. Weiner), Kozák.