Závodů se zúčastnilo celkem třicet osm závodníků ze Sboru dobrovolných hasičů Střemy, Všetaty, Dřísy, Bělice, Byšice, Kly, Tuhaň, Kralupy nad Vltavou a Mělník – Blata. Soutěžilo se v osmi kategoriích – muži, ženy, dorostenci starší, střední a mladší a dorostenky starší, střední a mladší.

V kategorii mužů se na prvním místě umístil Jiří Jírový ze Sboru dobrovolných hasičů Střemy, v kategorii žen zvítězila Lenka Dvořáková z Tuhaně.

V kategorii dorostenci starší zvítězil Jan Rychtařík z obce Tuhaň, ve středních dorostencích Dominik Andreé z obce Kly a v mladších dorostencích Vojtěch Toman ze Všetat.

V ženské kategorii dorostenky starší obsadila první místo Lucie Zubalíková z Dřís, v kategorii dorostenky střední vyhrála Klára Fabiánová z Tuhaně a Marie Nebeská ze Všetat se umístila na prvním místě v kategorii dorostenky mladší.

„Hlavním důvodem pořádání Cítovské stovky vedle Memoriálu Jiřího Vališe bylo, že v okrese Mělník nikdo dlouho podobnou soutěž nepořádal. Bylo zapotřebí udělat nějakou změnu, aby se neběhaly jen požární útoky,“ vysvětluje Pavel Gerberg, velitel zásahové jednotky hasičů Cítov a člen výkonného výboru Okresního sdružení hasičů Mělník, v jehož gesci závody jsou. „Letos se soutěží v osmi kategoriích, takže nebylo snadné soutěž připravit. Každá kategorie má samozřejmě jiné překážky. Soutěž Cítovská stovka je navíc ještě okořeněná tzv. finálovým pavoukem, kterého se po závodech zúčastňují kategorie nejstarších soutěžících. Je to extra závod, kde mohou uspět i dorostenci mezi kategorií mužů a dorostenky v kategorii žen. Cítovská stovka tedy vrcholí touto soutěží“.

Ve finálových rozbězích mužů se umístili na prvních třech místech Jan Rychtařík z Tuhaně, Milouš Štěpán ze Střem a Jakub Hybš ze Všetat. Ve finálových rozbězích žen se na prvním místě umístila Lucie Zubalíková z Dřís, na druhém Lenka Dvořáková z Tuhaně a na třetím Marie Mrhalová mladší z Dřís.

Marta Dušková