Oficiální slavnostní předání se plánuje až na dobu kolem konce letošních prázdnin, kdy se ceremoniálu zúčastní i zástupci Středočeského kraje a Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, tedy institucí, které k nákupu finančně přispěly.

Jak sdělil velitel sboru a velitel výjezdní jednotky Pavel Gerberg, vozidlo stálo necelých 900 tisíc korun. Z toho částkou 450 tisíc přispěl krajský hasičský sbor, 300 tisíci krajský úřad a 150 tisíc dala obec Cítov.

Nové auto nahradí dosluhující Avii, která se již ocitla na samé hranici životnosti. Bude sloužit zejména k dopravě zasahujících hasičů na místo dané události či k technickým zásahům, ale také třeba k dopravě na soutěže.

Sbor hasičů z Cítova byl založen v roce 1902 a v současné době má celkem 35 členů. Jejich výjezdní jednotka zahrnuje také členy nedalekého sboru z Daminěvsi, s nimi dohromady může počítat s 18 muži. Sbor disponuje také nosičem kontejnerů Avia pro využití při výjimečných událostech, například při povodních, a cisternovou automobilovou stříkačkou značky Tatra.