Chorušický sbor dobrovolných hasičů se věnuje hlavně společenským událostem a práci s dětmi. Společně se Sborem dobrovolných hasičů Velký Újezd tvoří zásahovou jednotku.

Disponují nákladním automobilem Avia 30, v němž je uložena stříkačka PPS 12. Hasičskou výzbroj mají pro sedm členů výjezdové skupiny. Sbor má 46 členů.

Sbor v Chorušicích byl založen na ustavující schůzi v létě roku 1903. Zajišťoval hasičskou ochranu v obcích Chorušice, Choroušky a Zahájí. Díky prevenci bylo ve zdejších obcích požárů jen minimálně. Během první světové války bylo povoláno do zbraně pětačtyřicet členů sboru, jedenáct z nich padlo na bojištích Evropy.

Po vzniku Československa sbor začal opět zvyšovat svou aktivitu ve výcviku a ve spolkovém životě, zejména v ochotnických divadelních představeních. Na sklonku války se mnoho hasičů i občanů zapojilo do pomoci partyzánské skupině Národní mstitel, která na území operovala. Jednalo se především o potravinovou pomoc a ošacení, které se nosilo do úkrytů pod obcí Zahájí. (dom)

Cyklisté na Labské stezce. Ilustrační foto.
Cyklisty provede podél Labe nová brožurka
Zásahy mělnických hasičů v souvislosti se silným větrem.
Vítr na Mělnicku kácel stromy a bral střechy