Mladých hasičů, takzvaných Soptíků, mají v Kralupech nad Vltavou čtyřicet, výjezdní jednotka čítá devatenáct mužů a tři ženy.

Jednotka může při zásazích spoléhat na tři plně vybavené cisternové automobilové stříkačky Tatra, jedno velitelské vozidlo s elektrickým navijákem a dopravní automobil.

Do výbavy patří i izolované dýchací přístroje, motorová a rozbrušovací pila a bourací kladivo. Významným kouskem techniky je pro jednotku také motorový člun Carolina se sonarem a prostředky pro práci na vodě.

Kromě toho, že mají potřebné vybavení k zásahům na vodě a pod vodou, disponují kralupští dobrovolní hasiči také lezeckou skupinou, složenou ze členů výjezdní jednotky.

Tato skupina absolvuje pravidelně každý rok čtyřdenní lezecký výcvik, aby byla připravena na záchranu osob z výšek a nad volnou hloubkou.

Naposledy prověřil její schopnosti v září minulého roku členitý a rozmanitý terén Jeseníků. Skupina si utužila znalosti pohybu na laně a načerpala nových zkušeností. Mimo jiné nacvičovala transport zraněné osoby v evakuačních nosítkách SKED na téměř kolmé stěně.