Už na přelomu let 2009 a 2010 vlastními silami zrekonstruovali hasičský dům, v němž dali do pořádku zastaralé a nevyhovující vnitřní zařízení a vybavení. Následně se pustili do všech různých hasičských aktivit tak, jak si to sbor založený už v roce 1881 zasluhoval a zasluhuje.

Záměr s novým rozjezdem se vydařil, a tak v současné době sbor vykazuje činorodou aktivitu v průběhu celého roku, organizuje dokonce vlastní soutěže pro dospělé i děti.

Co se týče výjezdů jednotky sboru, hasiči z Veltrus byli naposledy přivoláni k potřebným před pár dny. V pondělí 26. srpna půl hodiny před půlnocí vyjížděli k nahlášenému požáru v Nelahozevsi. Kouř stoupající z jednoho z rodinných domů zalarmoval sousedku a jejího manžela, mimochodem bývalého hasiče, kteří okamžitě přivolali pomoc. Přijela profesionální středočeská jednotka a také hasiči z Veltrus. Ti byli připraveni ku pomoci kolegům s nasazenými dýchacími maskami a čekali na pokyny velitele zásahu. Jak se ukázalo, kouř pocházel z podomácku vyrobeného přímotopu, který muž v domě nechal v činnosti a šel bez obav spát. Naštěstí se ale oheň do příjezdu jednotek nestačil rozšířit, přivolaní hasiči situaci brzy dostali pod kontrolu, a nedošlo tak k žádným velkým škodám ani újmě na zdraví či životě obyvatel domu. Do nemocnice na ošetření odvezený muž byl nedlouho poté na svou vlastní žádost z péče lékařů propuštěn. Noční výjezd tak dopadl dobře a úspěšně pro všechny strany.