Navléknout ochranné vesty, běžet k zelené pramici a hurá napříč nedomickým kačákem. Vyskočit na břeh, rozmotat a napojit hasičské proudnice, překonat překážky a uhánět ke stánku s pořádnou zásobou krabicového mléka. Čapnout plastový kelímek naplněný bílým mokem a lupnout ho do sebe. Nakonec rozpojit a smotat hadice a přes rybník zpátky k rozhodujícím stopkám. A to všechno v co nejlepším čase!

O čem je řeč? No přeci o náplni soutěže, kterou v sobotu připravili hasiči z Ovčár a Nedomic k příležitosti sto dvacátého výročí svého založení pro jedenáctku požárnických družstev.

Ve zběsilém tempu, za řevu velitele týmu, se snažilo vždy pět hasičů dorazit na břeh rybníka co nejdříve…
Jen to mlíčko dalo občas zabrat. Není divu – pivo a bílý hovězí produkt k sobě až tak moc nesedí.

Hasičský kačák, jak místní soutěž nazvali, absolvovaly vedle devítky mužských týmů i dvě družstva žen, jedno přijelo z Brázdimi a druhé z Hlavence.

Kdo zvítězil? V mužské kategorii domácí družstvo Ovčáry Nedomice. Za nimi skončili chlapi z Chlumína a třetí místo vybojovalo družstvo z Veleně.

Ze dvou týmů hasiček dosáhly lepšího času děvčata z Hlavence.

Po vyhlášení výsledků starostou Ovčár a místního sboru dobrovolných hasičů Josefem Hromadou, u hájenky předvedli všetatští dobrovolníci speciální přístroj na impulzní hašení.

A potom už začala pořádná legrace na louce u rybníka, kterou neratovičtí požárníci zaplnili barevnou pěnou. V té se vyřádili děti i dospělí. Sobotní oslavy byly i přes odpolední deštík prostě fajn.