1/9

close Stačí se venku dívat kolem sebe, doma sušit - a máte zadarmo spoustu materiálu. info Zdroj: Deník/Petra Špitálská zoom_in Stačí se venku dívat kolem sebe, doma sušit - a máte zadarmo spoustu materiálu.

Nabídka podzimní přírody je bohatá. Stačí sbírat žaludy a kaštany, barevné listy, lískové i vlašské ořechy, malé šišky, stříhat semeníky ibišku po odkvětu a šípky na stoncích, sušit lampionky mochyně nebo hortenzie… Možností je nepřeberně.

S pomocí ořezávátka na velké pastelky získáte z prutů z různých stromů krásné kornoutkové květiny, stačí pruty krouhat stejně jako pastelky. Nejlepší doba je ovšem v létě, na podzim se už u některé pruty při krouhání drolí.

Nezbytnou pomůckou u tohoto typu věnců je tavná pistole, která se dá pořídit i za stovku a vydrží vám pak léta. U náplní do ní v podobě tavných tyček se cena liší podle množství. Na sólový pokus vám stačí malé balení za pár desetikorun, pokud počítáte i s vánočními nebo později velikonočními věnci a k dušičkovým se za rok zase vrátíte, vyplatí se vám výhodnější velké balení.

Korpusy jsou ideální slaměné, které jsou na trhu v přírodní barvě i potažené slabou zelenou tkaninou. Použít lze také polystyrenové, při práci s tavnou pistolí do nich ale horká tavná hmota může dělat ošklivé jamky, navíc jsou příliš lehké a po umístění na hrob je snadno odvane vítr.

arrow_left Předchozí
1/9
Další arrow_right