Hokejisté kralupského HK, vítěz posledního ročníku nejnižší středočeské soutěže, si v prvním kole vyřazovací části o jedno místo na závěrečném finálovém turnaji mistrovství vybrali velkou smůlu, když proti Královu Dvoru, později poraženému finalistovi, přišli o těsné vedení a posléze i remízu během závěrečných 43 vteřin utkání.

Turnaje, na němž mají zapovězený start hráči z ligových soutěží včetně juniorských, se účastnil také úřadující vítěz mělnické regionální hokejové ligy HC Neratovice. Ten skončil rovněž čtvrtý v šestičlenné základní skupině, s prvním ze druhé pak prohrál jednoznačně 0:7.

„Trochu stárneme a museli bychom více potrénovat," vysvětil s úsměvem brankář Jiří Řezníček, který je po operaci a spoluhráče přijel do Plzně na závěrečné boje alespoň povzbudit, neratovický „ústup ze slávy". Před pěti lety si totiž tým zahrál celorepublikové finále a skončil v něm dokonce druhý. „V Plzni se sešly opravdu dobré mančafty, včetně slovenských. V zápasech hraných na dvakrát dvacet minut hrubého času je to i o štěstí. Když dostanete dva rychlé góly, tak to musíte otevřít a těžko se to otáčí. Navíc se to nezdá, ale za ty dva dny je zápasů opravdu hodně," dodal.