Benátky měly v úvodním utkání play off II. ligy impozantní nástup. Už ve třetí minutě skóroval Jakeš po Maříkově přihrávce. Jenže hosté záhy vyrovnali, když po objetí branky překvapil Velebil Barka.

Domácí favorit šel opět do vedení v přesilovce, kdy se prosadil Skořepa. Hosté byli v první části hodně nepříjemným soupeřem.

V úvodu druhé třetiny po zmatku před Vokurkovou brankou skóroval domácí Malý potřetí. Pak výtečným způsobem zmařil tutovku Kadeřábka hostující brankář a stejně tak neuspěl Gajda. V závěru třetiny se dostaly Benátky do dvojnásobného oslabení.

To se domácím vymstilo, když dvojnásobné početní opřevahy využil Mělník ke snížení stavu brankou Romana Kaly, kterému asistoval Pešek. A hosté začali očividně kousat, na druhé straně domácí viditelně zněrvózněli. Další políček pro domácí přišel z hole Pekárka, který po objetí branky, podobně jako Velebil, zasunul kotouč za Barkova záda a vyrovnal!

Pak se hrál hokej nahoru – dolů. Domácí nevyužili přesilovku a Mělník dál úspěšně napadal rodící se akce domácích. Kocman nevyužil velkou příležitost, ale domácím se podařilo jít do vedení, když Stehno vymetl pavučiny ve Vokurkově brance. Z domácích spadl balvan a za chvíli Mácha tvrdou ranou zvýšil vedení Benátek na 5:3.

V přesilovce domácím vrátil jistotu Kristek, který po akci Kadeřábka vstřelil šestou branku. A domácí zůstali při chuti. Po fatální chybě Cafourka Weiss přidal sedmou branku a udělal tečku za utkáním.

Benátky - Mělník 7:3

Branky: 3. Jakeš (Mařík), 15. Skořepa, 23. Malý, 51. Stehno, 53. Mácha, 55. Kristek (Kadeřábek), 57. Weiss – 3. Velebil, 41. Roman Kala, 45. Pekárek. Rozhodčí: Stolín – Špringl, Arazimová. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 400. Třetiny: 2:1, 1:0, 4:2.

Benátky: Barek – Svoboda, Nedbal, Klouček, Tondr, Ton, Gajda, Klaban, Beránek – Zajíček, Kristek, Jakeš, Skořepa, Malý, Kadeřábek, Kocman, Mácha, Kubišta, Weiss, Mařík, Stehno. Trenér Luděk Škaloud.

Mělník: Vokurka – Krejčí, Novák, Pešek, Dobiáš, Kotěšovský, Cafourek, M. Kala – Příhoda, Kalivoda, Velebil, David, Nový, Vach, Nosek, Hořák, Pekárek, R. Kala. Trenér Petr Brdička.

Z utkání připravujeme ohlasy obou trenérů a také fotogalerii.