V roli jednoznačného favorita, alespoň podle postavení v tabulce, půjde do nedělního utkání 8. kola 2. hokejového ligy tým HC Junior Mělník. Soupeř, kterým je Kobra, má na svém kontě pouze jediné vítězství. V ostatních zápasech Pražané výsledkově propadli a jsou poslední. Nelichotivé postavení v tabulce je překvapením také pro jednoho z mělnických trenérů Luboše Svobodu.

„Ačkoliv mají stejné mužstvo jako loni, tak se nechytli. Ale zřejmě je to jen otázkou času. Doufám, že se tomu tak nestane v neděli proti nám. Už v jejich posledním domácím zápase s Řisuty naznačili výhrou určité zlepšení,“ poznamenal na adresu soupeře Luboš Svoboda.

Oba týmy se navzájem velmi dobře znají. Mimo soutěže se spolu potkaly i v přípravě. „Hrají ze zajištěné obrany na brejky. Nic jiného jim ani nezbývá. U nás budou hrát o všechno,“ předjímají v mělnické kabině.

Naopak domácí mohou hrát v pohodě. Z posledních pěti duelů čtyřikrát vyšli s plným bodovým ziskem. I přesto zůstává co zlepšovat. Například bilance zápasů venku (3 vítězství) je o poznání lepší než ta domácí (1). „Snad i doma začneme vyhrávat. Venku hrajeme víc zezadu, což se nám doma nedaří,“ doufá Luboš Svoboda. Sestava HC Junior by se neměla nikterak lišit od posledních dvou zápasů. „Uzdravovat se začínají Cafourek s Vachem, kteří ale do nedělního zápasu ještě nezasáhnou.“

Z loňské sezony mají svěřenci trenérů Brdičky a Svobody soupeři co oplácet, ze čtyř vzájemných měření sil neodešli poraženi až v tom posledním.