Mělničtí v nejvyšší čas a poměrně nečekaně přerušili naposledy v Černošicích sérii porážek. V bráně k ní na ledě bývalého působiště přispěl při svém prvním startu za Junior Michael Formánek. I druhou ligou ostřílený třicátník tak pomohl řešit brankářské trable týmu poté, co na marodku postupně odešli Chábera, Šimáček i Houserek.

Body ovšem obhájce titulu nutně potřebuje i nadále. Při současném umístění by na něj dokonce nezbylo ani místo v předkole play-off.

To Kralupští, kteří první vzájemné utkání ovládli drtivě 6:1, jsou na tom i navzdory úterní porážce 4:5 na nájezdy v Kolíně na béčku o poznání lépe. Nadále patří mezi čtyřku týmů, která by si v případě udržení pozic zajistila přímou účast ve čtvrtfinále.

Kromě toho, že jde o nevyzpytatelné derby, roli papírového favorita umazává také marodka, s níž se Kralupští potýkali už před dohrávkou na ledě kozlů. „Uvidíme, kdo se nám vrátí. Je ale vidět, že hrát se dá i v této sestavě s každým a záležet bude na hlavě. Když jí budeme mít dobře nastavenou a budeme bojovat, tak Mělník určitě potrápíme," řekl po zápase v Kolíně portálu Hokejové Kralupy trenér Dušan Sikela.

Jeho domácí protějšek Libor Stinka doufá, že tým naváže na výkon z předešlého kola. „Do derby s Kralupy snad poprvé nejdeme jako favorit, ale věřím, že i to zvládneme,“ hlásil po návratu z Černošic.

Těsně před zahájením zápasu dojde na hrací ploše k předání daru pro Pavla Bradáčka. Domácí klub jej jako pomoc k návratu dlouholetého trenéra mládeže do plnohodnotného života po nehodě vybral prostřednictvím dražby dresů, dobrovolného vstupného a dalších příspěvků od fanoušků.