Ještě v závěru ledna to po sérii tří výher vypadalo, že hokejová juniorka Kralup nenechá ligovou záchranu na poslední chvíli, jak tomu bylo v loňské sezoně.

Z následujících osmi kol ale svěřenci trenéra Petra Vyskočila vydolovali pouze tři body za výhru s tehdy vedoucími Letňany (paradoxně) a remízu v Jablonci. V důležitých zápasech s přímými konkurenty v boji o záchranu ztráceli.

Naději na odpoutání se z poslední příčky Kralupští vzkřísili doslova za pět minut dvanáct. Minulý víkend vyhráli na ledě PZ Kladno (3:1) i doma s pražskou Kobrou (5:4). Ani to ovšem nakonec nemusí stačit.

V pátečním posledním kole, které odehrají v Mostě, ale každopádně půjde o všechno. „Naštěstí se povedlo dvakrát vyhrát, takže je to ještě otevřené,“ nevzdává se trenér Petr Vyskočil. Nemyslí si přitom, že by minulý víkend byl tím zcela nejúspěšnějším v sezoně.

„Nedá se to takhle říct. Kluci dostali motivaci navíc – pokusit se to zachránit. Náš herní projev dlouhodobě není špatný, ale ne vždy to vyjde,“ vysvětlil trenér, podle kterého se týmu daří více na soupeře z horní poloviny tabulky.

Právě horší vzájemná bilance s konkurenty v boji o záchranu by se ale Kralupským v konečném účtování mohla stát osudnou. V jejich prospěch naopak hovoří zkušenosti se záchranou na poslední chvíli z loňské sezony. „Tuším, že jsme se zachránili někdy v předposledním kole na úkor Sokolova,“ vybavil si trenér.

Tentokrát se jeví pozice Kralup složitější. K záchraně potřebují bezpodmínečně vyhrát páteční zápas v Mostě a ještě spoléhat na již zachráněné Klatovy, že neprohrají se třetími Letňany.

Kdyby vedle Klatovských proti favorizovanému soupeři – vedoucí Hvězdě – zabodoval i celek PZ Kladno, museli by Kralupští v Mostě k záchraně vyhrát nejméně o tři góly. „Klukům věřím. Ze všech odehraných zápasů jsou tak tři, které se jim vyloženě nepovedly, ale je to i o štěstí,“ uzavřel Petr Vyskočil.

Program závěrečného kola

7. PZ Kladno (29 bodů) – doma Hvězda (44)
8. Most (29) – doma Kralupy (27)
9. Klatovy (29) – doma Letňany (41)
10. Kralupy (27) – venku Most (29)

Při rovnosti bodů bude rozhodovat minitabulka vzájemných zápasů, ty mají Kralupy horší s PZ Kladno (2:6, 3:6, 6:5, 3:1) i s Klatovy (5:1, 6:7, 2:7, 1:3). Klatovští už mají před posledním kolem jistotu záchrany.