Neratovičtí tak strávili po dvanácti odehraných utkáních vánoční svátky v lepší části tabulky s jednadvaceti body.

Buldoci mají sice stejný počet bodů jako pátá Žilina, ale lepší skóre. Kralupy vybojovaly o šest bodů více a prozatím zaujímají bronzovou příčku. „Musím říct, že jsem spokojený s valnou části sezony. Jediné, co mě mrzí, je pár zápasů, které jsme nezvládli. Například s Kladnem, kde jsme vedli tři-jedna a nakonec tam body ztratili. Na druhou stranu musím ale i některé zápasy ocenit, například ten poslední s Kutnou Horou," řekl neratovický trenér Martin Chabada.

Se Sršni prohráli na nájezdy

Poslední třinácté kolo loňského roku nedopadlo pro domácí Neratovice nejšťastněji. Remízové skóre musely rozhodnout samostatné nájezdy, které vyhráli Sršni z Kutné Hory.

Skóre ukazovalo po základní hrací době stav 3:3. O vítězi tak rozhodly až nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Kutnohorští, a to především díky Jiřímu Tvrdíkovi. Ten proměnil tří trestná střílení.

První třetina zápasu branku nepřinesla, navíc Kutná Hora přišla o svého kapitána Rudolfského. Ten inkasoval tvrdý úder do hlavy, na ledě po něm zůstala velká krvavá stopa, a následně byl převezen do mělnické nemocnice. Zde bylo zjištěno, že má tržnou ránu v obličeji, přeražený nos a lehce pohmožděnou krční páteř.

Ve druhé třetině už začaly padat góly. Jako první se prosadil domácí kapitán Václav Bek. Pak Sršně nabudila vyrovnávací branka a hned o 26 sekund později šli do vedení.

Zkraje třetí třetiny došlo k nedorozumění v kutnohorské obraně mezi brankářem a Jiřím Tvrdíkem II, kterého využil domácí útočník a vyrovnal na stav 2:2. Potom padly ještě další dvě branky na obou dvou stranách. Fantastická atmosféra v neratovické plechárně sice hnala své Buldoky do závěrečného tlaku a Sršni nevěděli kam dříve skočit. Nakonec ale za stavu 3:3 dospělo utkání až k samostatným nájezdům. Penaltový rozstřel ale bohužel dopadl lépe pro kutnohorské Sršně.

„Sršni jsou lídři naší skupiny a my jsme s nimi doma uhájili bod a s tím jsem spokojený. Byl to pohledný hokej, podali jsme dobrý výkon a především to byl férový zápas bez nějakých zákeřností," uvedl spokojeně Martin Chabada.

Herní kvalita jde prudce nahoru

Celková výkonnost Buldoků ale značně stoupá. „Naše výkony jdou nahoru a dolů. Někdy nám dělají problém zápasy venku, protože tam kluci jezdí vlastními auty. Než se do toho dostaneme, je druhá třetina a už jsme dole. Jako to bylo v Sedlčanech, tam jsme byli dole hned. Myslím ale, že celkový výkon a naše herní kvalita jdou nahoru. Lidově bych řekl, že se na to dá koukat, máme už pěkné akce a je to takové hokejové," zhodnotil nakonec Chabada.

Kanadské bodování mezi Buldoky

Kanadské bodování mezi Buldoky vede s přehledem útočník Václav Pek se sedmičkou na dresu. Za první část sezony získal sedmnáct bodů díky deseti vstřeleným gólům a sedmi asistencím. Druhým je také útočník Jakub Mareček, který má na kontě bodů čtrnáct, nastřílených branek ale jen pět. Dvanáct bodíků si připsal Lukáš Pokora s číslem patnáct. Z obránců nasbíral nejvíce Jakub Litomyský, a to sedm, stejně jako útočník David Macek a obránce Jakub Mrázek.

Nejvíc fandů chodí na domácí zápasy

Buldoky přišlo za prvních dvanáct zápasů sezony navštívit téměř čtyři tisíce fanoušků. Největší návštěvnost zaznamenaly rozhodně domácí zápasy na neratovickém zimním stadionu zvaném „Plechárna". Nejvíc lidí ale přišlo na předposlední zápas, který Buldoci odehráli na ledě Kralup nad Vltavou. Oba týmy povzbuzovalo 650 diváků. Znovu fandit můžete už 23. ledna od 18,30, kdy v prvním utkání roku 2016 přivítají Buldoci Božetice.