Buldočí nátura bývá definována jako odvaha, neohroženost či smělost. "Martin Chabada si pronajal od města prázdný zimní stadion a neexistující oddíl. To, co tady dokázal za pár let z ničeho vybudovat, je prostě neuvěřitelné," chválí Roman Kroužecký, starosta Neratovic.

Buldoci aktuálně mají hodně přes sto dětí všech věkových kategorií a v právě startující sezoně budou hrát družstva žáků ligové soutěže. O titul mistra republiky budou bojovat proti hokejovým velkoklubům.

Ve čtyřech skupinách nechybí z Čech týmy jako Sparta, Pardubice, Plzeň nebo Hradec Králové. A právě po východočeské metropoli je pojmenována skupina, ve které budou Buldoci nastupovat. V případě, že skončí do čtvrtého místa, postoupí do nadstavby, jejíž vítězové se střetnou mezi sebou o titul.

"Nohama zůstáváme na zemi, ale žákovskou ligu jsme si v průběhu let vybojovali a naše účast v ní je zasloužená. Je to odměna za dobrou práci s dětmi, kterou v klubu sedmým rokem děláme. Už brzy ti nejstarší z nich budou na prahu dospělosti a možná více než liga je pro ně důležitější, že jsme z nich pomohli rodičům vychovat slušné lidi s dobrým vztahem ke sportu. To se jim v dalším životě bude hodit," říká Martin Chabada.

"Neskrývám však, že mne těší, že jsme si vybudovali silnou pozici v regionu. Jsme otevřeným klubem, hraje u nás každý, protože si uvědomujeme, že každý hráč má své tempo růstu. Ročníky máme stále otevřené a budeme jen rádi, když k nám přijdou noví hráči, ať už z jiných klubů nebo ti, kteří právě začínají" uzavírá Martin Chabada.

Úvodní program Buldoků

Liga starších žáků A (ročník 2006): 12. září, 12:00 venku BK Ml. Boleslav, 19. září, 11:00 doma HC Letci Letňany.

Liga starších žáků B (ročník 2007): 13. září, 11:30 venku HC Smíchov 1913, 20. září, 11:00 venku HC Benátky n. J.

Liga mladších žáků C (ročník 2008): 12. září, 10:00 venku BK Ml. Boleslav, 19. září, 9:00 doma HC Letci Letňany.

Liga mladších žáků D (ročník 2009): 13. září, 9:30 venku HC Smíchov 1913, 19. září, 15:00 doma HK LEV Slaný.

DAVID VLK