Čeho si na poslední sezoně ceníte nejvíce?
Toho, že v celkovém součtu dopadla pro A-tým nad očekávání. Konečné deváté místo je prostě úspěch. Jen malý počet hráčů měl zkušenosti s vyšší soutěží, kluci ale udělali obrovský pokrok.

Jak se vám tedy celý ročník hodnotí?
Do ligy jsme vstoupili možná až s velkými obavami. Byli jsme však důstojným protivníkem a poráželi mnohem silnější soupeře. Navíc tým v žádném zápase totálně nevyhořel. To je obrovské plus. Do posledních kol jsme měli nůž na krku a někteří kluci hráli přes velkou bolest. Dali to a patří jim velké díky.

Našel byste z pohledu Neratovic nejlepší zápas?
Asi derby na Mělníku, kde jsme proti prvnímu týmu soutěže vybojovali dva body. Zápas měl úplně všechno, přišlo přes tisíc lidí. Šlo o krásný zážitek.

Kterého hráče můžete za celou sezonu vyzdvihnout?
Mohu jich jmenovat hned několik. Jarda Litomyský, Honza Horevaj, Ondra Šimek, Kuba Mráz, na těchto hráčích stála obrana. Podobně jsou na tom také kluci v útoku a na konci nás podrželi brankáři, byť měli během základní části slabší chvilky. V krajské lize nelze hrát jen s jednou pětkou. Musí vám šlapat všechny lajny. Hráči se posunuli o stupeň výš. Do jednoho.

Jak dlouhou pauzu bude A-tým mít a už se vám formuje sestava na další sezonu?
Kluci jsou domlácení, jeli de facto tři sezony v kuse, to je zapotřebí říct. Takže nyní odpočívají. Za týden se mužstvo sejde, abychom společně naplánovali další měsíce a já věřím, že budeme ve stejném složení. Přál bych si, aby parta zůstala stejná, protože je v Neratovicích vynikající.

Právě parta je podle mě klíčovým faktorem na této úrovni hokeje…
Naprosto souhlasím. V kraji je mnohem víc, než samotná kvalita hráčů. A týmová chemie u nás fungovala dobře, kluci si uměli vynadat i se povzbudit.

Hlavní mužstvo teď odpočívá. Tuším, že vy osobně se ale nezastavíte…
Vždycky je v klubu co na práci, pro nás sezona pokračuje a na ledě budeme minimálně do konce června. Naše mládež stále absolvuje všemožné turnaje, zavítáme například do Českých Budějovic. Tři týmy navíc jedou do Francie, aby hráči získali zkušenosti i v zahraničí. Od srpna nám startují kempy.

Nezačíná být Neratovicím jedna ledová plocha málo?
Bohužel začíná. Je skvělé, že dětí máme čím dál více, ale pokud chceme být konkurenceschopným klubem, musíme neustále pracovat a vylepšovat. Další led by situaci výrazně usnadnil, musíme ovšem jít postupně. Město nám moc pomáhá, teď se například kompletně opraví chlazení ledu.

Dá se o klubu říct, že jde o zdravě fungující oddíl? Protože to tak vypadá…
Také tomu tak skutečně je. Máme dost problémů, ale zásadní potíže jsou vyřešeny. Staráme se v současnosti o to, abychom celé zázemí ještě vylepšili.

Buldoci v pátek pořádali vůbec první ples. Povedl se?
Z rodinných důvodů jsem se ho nezúčastnil, ale přišlo přes tři sta lidí, což je na premiéru famózní číslo. Byli na něm i zástupci z jiných místních sportovních klubů. Vydařil se na jedničku.