O něco lépe přece jen dopadl mělnický nováček. Ten sice v domácím zápase s Jesenicí ani o dva dny později ve Slaném ani jednou nevedl, ale v obou případech ještě chvíli před koncem držel remízový stav, který ztratil až v závěrečných minutách. „Utkání rozhodla vyšší produktivita," vrátil se k páteční těsné domácí porážce 2:3 manažer mělnického klubu Viktor Šebík. „Byli jsme sice aktivnější, měli více střel, ale na dva góly potřebovali minimálně deset gólových šancí, zatímco hostům jich na tři stačilo zhruba šest," vypočítával. Domácí v utkání Heranem a poté Novým srovnávali s hosty gólový krok, na jejich třetí trefu z 57. minuty už ale zareagovat nedokázali.

Podobný vývoj mělo také nedělní mělnické vystoupení ve Slaném, pouze s tím rozdílem, že autorem druhého vyrovnání nebyl Nový, ale Havel a rozdílová trefa soupeře přišla v přesilovce ještě o něco později – přesně minutu a čtvrt před sirénou závěrečné třetiny. Své vítězství pak domácí stačili zpečetit do prázdné brány. „Domácí jsme přestříleli, ale bohužel to tam nepadalo. Nepodařilo se nám využít celkem deset přesilovek," posteskl si vedoucí hostujícího mužstva Antonín Drašnar. „Za předvedený výkon jsme si určitě nějaký bod zasloužili a jsme tedy zklamaní, i když jsme se silným soupeřem odehráli vynikající utkání."

V Popovicích se čepovala desítka

Jestliže Mělničtí mohou mluvit o smůle, Kralupští jednoznačně o propadáku. Ve Velkých Popovicích a ve Vlašimi inkasovali v součtu devatenáct gólů. „Hra v první polovině utkání ještě nějakou úroveň měla, ale když jsme se nedokázali prosadit z mnoha šancí a domácí se ujali jasného vedení, bylo po hokeji, takže rychle zapomenout…," přáli si hokejisté Kralup na svém webu po pátečním debaklu 10:1 v sídle známého piva.

Jenže v neděli přišla místo zapomnění další kanonáda do jejich sítě. K opakování desítky ve Vlašimi nakonec chyběl jediný gól (9:4). A to hosté, za které skórovali Blahoš, Háva, Litomyský, Brindzej, vyhráli úvodní dvacetiminutov­ku 3:2.

Před sobotním domácím utkáním s exdruholigovým Benešovem tak mají v Kralupech rozhodně o čem přemýšlet, Mělník se v příštím kole rovněž představí na svém stadionu, kde otestuje sílu posledního kralupského přemožitele Vlašimi.