Jak momentálně osmé Kralupy, tak i deváté Žabonosy v odehraných osmnácti zápasech nastřádaly 25 bodů. V domácím táboře by se jistě nezlobili, kdyby se opakoval výsledek z osmého kola, to Kralupští vyhráli na kolínském zimním stadionu 5:2. Že to tentokrát nebude jednoduché, tuší i vedoucí kralupského mužstva Jaroslav Kolc: „Máme tři nebo čtyři hráče na marodce, ale snad budeme mít půjčené některé ligové juniory, takže by to mohlo dopadnout.“

K dispozici nebude ani Kolc mladší, který v německém Mnichově reprezentuje Českou republiku v závodě mistrovství světa v jízdě na bruslích ledovým korytem. „Buď to vyjde, nebo ne. Kdybychom minule nenechali zbytečně všechny body na ledě posledních Černošic, tak už jsme mohli mít na Žabonosy tříbodový náskok. Play-off bychom si samozřejmě rádi zahráli a uděláme všechno pro to, abychom Žabonosy porazili,“ dodal Jaroslav Kolc.

Kralupská cesta patrně povede jen přes bodový zisk v sobotním zápase, porážka by účast ve vyřazovacích bojích značně zkomplikovala. V závěrečných třech kolech dlouhodobé části nejvyšší krajské soutěže totiž mužstvo z dolního Povltaví čekají už jen soupeři z první pětky. Hned v příštím kole se Kralupští představí na svém ledě znovu, a sice proti aktuálně třetímu béčku Mladé Boleslavi, pak hrají na ledě vedoucího Rakovníka a na závěr přivítají páté Velké Popovice. Žabonosy hrají rovněž s Rakovníkem a Popovicemi, do posledního kola jim ale los přisoudil neškodné Zlonice.