Junior v současné době vůbec nepřipomíná partu, která by měla za několik týdnů uspět v play off. Výběr trenéra Jana Boháčka ztratil čtvrtý zápas z posledních pěti, i proti Benešovu se navíc prezentoval výkonem dosti matným.

Zprvu hra domácích nevypadala vůbec špatně, Mělník na svého soka vlétl. Nejblíže byl k otevření skóre David Šubrt, který šikovně tečoval střelu Václava Drábka, puk v síti neskončil. Na druhé straně musel hasit samostatný únik soupeře mělnický gólman Jan Vokurka, i on si s velkou šancí poradil na jedničku. Ještě v první třetině však nestačil na střelu Fedoročka, jeho pumelici zastavila až síť. Chvíli před první přestávkou mohl vyrovnat David Šubrt, domácí forward v dalším samostatném úniku selhal.

Prostřední dvacetiminutovka začala pro Junior více než dobře. Hned na jejím startu vyškolil gólmana Štěpánka krásným blafákem Tomáš Havel a přestože pak domácí prachbídně zahodili málo vídané přečíslení dva na nikoho, šli nakonec do vedení – početní výhodu proměnil ve vedoucí trefu Martin Příhoda.

Po druhé brance se ovšem udál rozhodující moment celého souboje. Mělník měl k dispozici další přesilovou hru a byl blízko k třetímu gólu. Branku si ovšem nechal dát sám, Starec vypíchl obraně puk a tváří v tvář Vokurkovi uspěl. Aby toho nebylo málo, nabuzený Benešov zanedlouho udeřil znovu, gól do šatny vstřelil po ukázkově zakončeném přečíslení Kočí.

Junior měl na zvrat v utkání celou třetí třetinu. Další branku však dal znovu Benešov, Sládkovi stačilo po přihrávce Kaňky jen nastavit hůl.

ZRANĚNÍ MIMO LED

Poté se uskutečnily hned dvě situace, které se občas na zimním stadionu bohužel stávají. Pukem do hlavy byl zasažen Kamil Fiala, náhradní domácí brankář byl raději odvezen sanitkou do nemocnice s podezřením na otřes mozku. Chvíli hrůzy si všichni přítomní prožili za několik vteřin znovu, touš opustil ledovou plochu a zasáhl jednu z divaček na tribuně. I ta musela následně zamířit do nemocnice na ošetření. Oba poškození jsou ale podle posledních informací až na nepříjemné pohmožděniny v pořádku.

Po nešťastných zásazích mimo hřiště zbývalo odehrát deset minut a na rozdíl jedné trefy snížil Miloslav Cafourek. Mělník v samotném závěru zkusil i power play, vyrovnat už se týmu ale nepodařilo. Holánek navíc v klidu poslal puk do odkryté domácí klece a stanovil skóre před slušně zaplněným stadionem do finálové podoby 3:5.

„Nemyslím si, že by se na nás podepsala krátká pauza od čtvrtečního zápasu. Benešov ale vytěžil z minima maximum, spadla mu tam většina vytvořených šancí,“ zhodnotil představení mělnický Jan Vokurka.

ČEKAJÍ NA ZLOM

Svěřenci kouče Jana Boháčka nyní nehrají dobře, to je zapotřebí si přiznat. Kádr ale porážky zatím nepřeceňuje. Čeká na situaci, která by loď obrátila zase tím správným směrem.

„Nevnímáme porážky nijak hodně dramaticky. Je to o jedné dobré třetině, která vše zlomí, možná bude stačit jen nějaký „ušmudlaný“ gól, po kterém se nám zase začne dařit. Je ale pravda, že v první polovině sezony nám vše vycházelo, možná jsme teď až moc uspokojení. A taky máme opravdu neskutečnou smůlu,“ přemýšlí nad výpadky Jan Vokurka.

Někteří fanoušci však prohry berou jinak, nejsou nadšení. „Je to fakt bída, takový hokej není ani koukatelný,“ řekl jeden z nich na aktuální výkony Junioru.

Šanci na reparát má Mělník v sobotu, kdy jede na půdu Mladé Boleslavi, do konce základní části krajské ligy zbývají tři kola.

Junior Mělník – HC Benešov 3:5 (0:1, 2:2, 1:2). Branky a nahrávky: 22. Kašák (Vernek), 31. Příhoda (T. Havel), 55. Cafourek (Příhoda, Kašák) – 15. Fedoročko (Kaňka, Sládek), 38. Starec (Holánek, Janáč), 39. Kočí (Janák, Kočí), 47. Sládek (Kaňka), 60. Holánek (Starec). Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Rozhodčí: Švejda, Frühauf, Havel. Diváci: 400.

Mělník: Vokurka (Fiala) – Prejza, Drábek, Novák, Kubica, Nesládek, Cafourek, Krejsa, T. Havel, D. Havel, Příhoda, Šubrt, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Novotný.

S kým už Junior prohrál: Junior Mělník – Černošice 4:5, Junior Mělník – Králův Dvůr 3:4 pp., Velké Popovice – Junior Mělník 6:5 pp., Junior Mělník – Neratovice 2:3 pp., Junior Mělník – PZ Kladno 4:5, Junior Mělník – Benešov 3:5.