V prvním kole na domácím ledě podlehli PZ Kladno 2:5 (0:2, 0:1, 2:2). Zakřiknutý začátek nastínil vývoj zápasu. Přílišný respekt domácích dovolil v první třetině soupeři 13 střel na bránu.

Ve druhé domácí vyrovnali hru a v poslední už začaly padat góly i do kladenské sítě. Oba vstřelil Bradáček za asistence Richtra. V brance se vystřídali Jelínek se Srpem a dohromady zlikvidovali 31 střel.

Na domácím mělnickém ledě se představily také týmy 5. a 6. třídy, které přivítaly pražskou Kobru. Mladším chyběli v sestavě hned tři hráči základního týmu a na výkonu to bylo znát.

Ve zpočátku vyrovnaném utkání postupně začínali mít převahu Pražané, kteří si vypracovávali více šancí a měli mnohem větší počet střel. Skvělý výkon domácího brankáře ale udržel výsledek po první třetině jen na stavu 0:1, takže na začátku druhé mohli Mělničtí vyrovnat. Soupeř ale odpověděl téměř okamžitě a ve 23. minutě zvýšil na 2:1. Poté se opět zápas měnil v souboj útočníků Kobry s domácím gólmanem.

Ve třetí třetině se sice domácímu týmu podařilo eliminovat velký počet střel soupeře, ale po chybách v obraně vstřelila Kobra v rozmezí tří minut dva góly a rozhodla.

V kategorii šestých tříd domácí nastoupili do utkání s jasným cílem zvítězit a od začátku vůbec nepřipustili možnost, že by to mohlo dopadnout jinak.
Hostujícího brankáře zasypali sprškou střel, a když na začátku šestnácté minuty zvyšoval Bouřil již na 6:0, byli hosté „zralí na ručník“.

Ve druhé třetině tempo hry opadlo, přesto se skóre navýšilo v polovině zápasu na 8:0. Domácí brankář Moravec se narozdíl od svého protějšku Altrichtera v brance nudil, ve druhé třetině musel čelit pouze jedinému střeleckému pokusu.

Třetí třetina se už dohrávala jen z povinnosti, domácí hráli na volnoběh a ušetřili Kobru výrazného debaklu. Nepříjemným momentem utkání byl pád hostujícího obránce přes vlastního gólmana na tyč branky. Zraněný hráč sice opustil hřiště po svých, ale s podezřením na zhmoždění krku jej po chvíli odvezla sanitka na vyšetření do mělnické nemocnice.

Příští sobotu čeká na hráče Benátek/Mělníka mnohem náročnější zkouška, v letňanské Ice Aréně na ně čeká soupeř z nejtěžších – HC Letci.

5. třída: HC Benátky/Mělník – Kobra Praha 1:4 (0:1, 1:1, 0:2). Branky: Cornová, vyloučení 5:6, využití 0:1, střely na branky 15:45.
6. třída: HC Benátky/Mělník – Kobra Praha 8:0 (6:0, 2:0, 0:0). Branky: Bouřil 4, Haspeklo, Škarohlíd, Mráz, vyloučení 1:4, využití 2:0, střely na branku 55:10, nejlepší hráči: Bouřil – Altrichter.