Po sérii porážek začali domácí svižně, ale už v šesté minutě jejich aktivitu otupilo zranění Jakeše, který se ale po přestávce do domácí sestavy vrátil.

Úvodní branku zápasu dal v době, kdy hosté hráli oslabeni o dva hráče, střelou od modré Vrzal. Domácí radost ale trvala jen čtyři minuty. To se před domácí brankou nejlépe orientoval Setikovský a se štěstím propasíroval puk do domácí sítě. Domácí snahu o útočnou hru korunoval druhým gólem Příhoda, který nadvakrát přehodil ležícího gólmana Ježe.

V úvodní minutě druhé třetiny vybídl Jakeš svou přihrávkou ke skórování Romana Kalu, tomu ale přeskočil puk v rozhodujícím momentu hokejku. Domácí se tlačili do útoku a Jakeš jel od půlící čáry dokonce sám na Ježe, jenže hostující gólman byl úspěšnější.

Domácí byli za svoji snahu ale přece jen odměněni. Po závaru před Ježem se trefil Tondr. Domácí ale zhruba v polovině zápasu nepochopitelně polevili a do té doby neškodní hosté začali vytahovat drápky. Na domácí hokejky se naopak se sílícím hostujícím tlakem lepilo čím dál víc nervozity. Hráči kupili chyby v obranné činnosti. Po jedné z nich se před Vokurkou zjevil zcela nepokrytý Kepl a pohodlně snížil na rozdíl jednoho gólu.

Na začátku třetí třetiny se nevyvaroval chyby ani jinak výborný gólman Vokurka, kterého překonal z ostrého úhlu bekhendem Švík. Hosté po vyrovnávajícím gólu ožili a získali stálou převahu. Bylo jen otázkou času, kdy se jim podaří vstřelit vítězný gól. Ten přišel čtyři minuty před koncem z hokejky Dorňáka.

V závěrečné minutě odvolali mělničtí trenéři gólmana Vokurku. Domácí útočníci ale neudrželi puk v útočné třetině a Holý mířil z poloviny hřiště přesně.

Mělničané si tak připsali další zbytečnou domácí porážku. Tu mohou napravit hned v sobotu, kdy netradičně od 19.00 hodin hostí Rokycany.

Junior Mělník – Klatovy 3:5

Branky a nahrávky: 8. Vrzal (Boháček), 17. Příhoda, 25. Tondr (Ambroz) – 12. Setikovský, 26. Kepl (Dorňák, Geltner), 42. Švík (Holub), 56. Dorňák (Hobl, Kepl), 60. Holý (Hobl). Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 300. Třetiny: 2:1, 1:1, 0:3. HC Junior: Vokurka – Krejčí, Ton, Boháček, Vrzal, Kašák, Cafourek – M. Kala, R. Kala, Jakeš (6. – 20. Freisler) – Tondr, Ambroz, Chamrád – Příhoda, David, Buriánek (Sladký, Plichta, Pekárek).

Jaromír Hejna