Benátecký tým prochází po sestupu do druhé ligy nevídanou proměnou. Rozvázalo se partnerství s extraligovým Libercem a mužstvo se mění jak po stránce vedení, tak po stránce hráčské. Pád do nižší soutěže by ale pro středočeský klub mohl být zajímavým oživením. Po vytvoření silného jádra týmu, ze kterého vyčnívají hlavně útočníci David Šafránek a Kamil Bříška a brankář Martin Sejpal, se porvou o místo mladí hráči.

Na zkoušku si trenér Antonín Nečas vytáhl konkrétně devítku hráčů, kteří loni hájili barvy benátecké juniorky. Přípravu s áčkem teď absolvují obránci Martin Procházka, Jakub Kuna a Patrik Švach a útočníci Jan Kusý, Petr Vorel, Jakub Peca, Jáchym Kredba, Matěj Pavlík a Ján Husák. Z B mužstva Benátek, které loni hrálo krajskou soutěž, pak dostanou šanci beci Tomáš Macura, Dominik Suk a Erik Švach.

Utkání 48. kola Chance ligy mezi HC Dukla Jihlava a HC Benátky nad Jizerou.
Benátky budují silný tým pro druhou ligu. Na soupisce mají už 21 jmen

A vedení benáteckého hokeje ukazuje, že se nebojí vyzkoušet ani další hráče z nižších soutěží. Sáhlo proto po Jakubu Šípkovi, který loni válel v krajské lize za Mělník. Jednadvacetiletý útočník dokráčel se svým týmem k titulu v soutěži a pak marně usiloval o postup do druhé ligy. V 19 odehraných zápasech zazářil 20 kanadskými body a teď se bude moci porvat o šanci v Benátkách.

Tu vůbec nejzajímavější tvář si ale Benátky vyhlédly v pražské Slavii. Právě odtamtud přichází na zkoušku teprve devatenáctiletý útočník Filip Štrombach. Ten loni odehrál za juniorku sešívaných 48 zápasů, v nichž posbíral hned 24 kanadských bodů. Dospělý hokej si vyzkoušel také v Mělníku, kde přidal dalších pět bodů ve třech zápasech.

Hokejové utkání Chance ligy mezi SK Horácká Slavia Třebíč a HC Benátky nad Jizerou.
Benátky představily cíle na další sezonu: Přilákat fanoušky a udržet druhou ligu

Středočeský klub se naopak oficiálně rozloučil se svým loňským nejproduktivnějším hráčem Antonínem Duškem. Přestože posbíral v Chance lize 25 bodů, v příštím roce bude nastupovat už jen ve druhé lize. Soupeřem Benátek bude v dresu Jablonce nad Nisou. Vlci v něm naopak získávají cennou a zkušenou posilu. Šestatřicetiletý útočník má za sebou hned dvanáct sezon, ve kterých zasáhl do naší nejvyšší soutěže.

V příští sezoně už David Šafránek nebude oblékat dres Kolína.
Konec v Kolíně pro mě nebyl šok, říká Šafránek. Zakotvit by měl v Benátkách