Hosté nastoupili s juniorem Hrubým z Mladé Boleslavi v brance, ale bez obránce Tondra, kterého Benátky na zápas neuvolnily. V první třetině Mělničtí potvrdili lepšící formu a domácí prakticky nepustili před svou branku. V úvodu se hrálo opatrně a prakticky bez střelby. Hosté postupně získali kombinační hrou převahu a na ledě to chvilkami vypadalo, jako by hráli přesilovku. Chybělo však gólové zakončení, a tak se šlo po první siréně do kabin za bezbrankového sta­vu.

Hned v úvodu druhé třetiny se Hrubý nevyvaroval chyby, když pustil za svá záda nahozený puk Řepíkem a domácí šli lacino do vedení. Aby toho nebylo málo, o dvě minuty později bylo ještě hůř. Krpenský dotlačil puk do branky i s hostujícím gólmanem a domácí vedli už rozdílem dvou gólů.

Neúspěšný vstup do třetiny hosty rozhodil. Naštěstí pro ně také domácí při vlastní přesilovce chybovali a Roman Kala s jistotou nabídnutou šanci proměnil 2:1.

Hra se pak přelévala z jedné strany na druhou a oba gólmani byli v neustálé permanenci. Gól ale dali opět domácí zásluhou Řepíka v přesilové hře.

V závěru třetiny měl velkou příležitost ke snížení domácího náskoku Kalivoda, ale v samostatném nájezdu nad domácím gólmanem Damaškem nevyzrál.

Zkorigovat výsledek se hostům podařilo po necelých pěti minutách třetí části. V přesilovce se trefil Jakeš. Další snaze už chyběl potřebný klid. Místo touženého vyrovnání přišel další gól domácích z hole střelecky disponovaného Řepíka. Domácí si pak vítězství bez problémů uhlídali.

„Byl to další zápas jako přes kopírák. V první třetině máme převahu, vypracujeme si množství šancí, které však neproměníme. A pak přijde individuální chyba a soupeř jde lehce do vedení. To už není smůla ani náhoda. Stejné to bylo i dnes v Klášterci. Po lehkém domácím vedení jsme znervózněli a naše hra se zhroutila. Bohužel se na každý vstřelený gól strašně nadřeme a soupeř nás za to krutě trestá,“ našel příčinu porážky trenér Luboš Svoboda.

Klášterec n. O. – Mělník 4:2

Branky a nahrávky: 22. Řepík (Jáchym), 25. Krpenský, 38. Řepík (Loučka), 49. Řepík (Kotrouš) – 31. R. Kala, 44. Jakeš (Kašák). Rozhodčí: Dundr – Hlinka, Kebrle. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Třetiny: 0:0, 3:1, 1:1. HC Junior: Hrubý (Vokurka) – Krejčí, Kašák, M. Kala, Klaban, Boháček, Ton – Buriánek, Jakeš, Kalivoda – Vach, David, Příhoda – Tondr, R. Kala, Chamrád (Chochola, Ambroz).