V červnu roku 2021 zažíval David Pastrňák možná nejtěžší období svého života. Český hokejista s přítelkyní Rebeccou Rohlssonovou oznámili v lednu prostřednictvím Instagramu, že čekají přírůstek do rodiny.

„Nemůžeme se dočkat, až poznáme toho malého človíčka,“ napsala Rebecca Rohlssonová na Instagram a přidala video, kde šťastný pár poznává pomocí modrých a růžových vystřelovacích konfet, zda se jim narodí dcera, nebo syn. „Pasta junior je na cestě,“ potvrdil Pastrňák, který se švédskou partnerkou tvoří pár od roku 2018.

Rodák z Havířova se na prvorozeného syna nemohl dočkat. Kvůli tomu, aby mohl být s přítelkyní v závěru těhotenství a porodu, se omluvil i z účasti na mistrovství světa v lotyšské Rize.

Šest dnů po porodu ale Pastrňák oznámil zdrcující zprávu. „Viggo Rohl Pastrnak 17. června 2021 - 23. června 2021. Shlíží na nás anděl a říkáme mu syn. Navždy tě budeme milovat. Respektujte prosím naše soukromí v těchto srdcervoucích časech,“ přidal Pastrňák na sociální sítě černobílou fotku.

Omluvenka pro světový šampionát

Po letošní úspěšné sezoně se Pastrňák omluvil z mistrovství světa v hokeji kvůli tomu, že v play off NHL hrál s poraněným ramenem. Nyní je zřejmé, že to bylo i z rodinných důvodů. Osmadvacetiletý útočník oznámil, že se mu narodila dcera Freya Ivy.

„Freya Ivy Pastrnak už je na světě. O tomto okamžiku jsme snili už dlouho, nemohu být na své dvě krásné holčičky pyšnější,“ sdílel Pastrňák radostnou novinku.

Český hokejista letos zaznamenal velmi vydařenou sezonu, ve které s Bostonem vytvořil řadu rekordů. Populární Pasta se stal druhým nejlepším střelcem ligy s 61 zásahy a třetím nejproduktivnějším hráčem zámořské soutěže. V play off ale Medvědi vypadli již v prvním kole s Floridou.