„Jde o opakování loňského finále, jak každý tvrdí. Myslím, že v letošní sezoně jsme předváděli kvalitní výkony a v sérii jsme favoritem," říká před úvodním buly Jan Boháček, trenér Mělníka, který bude ve vyřazovací části potvrzovat prvenství z té dlouhodobé. Jak ale zkušený obránce na střídačce Junioru asi správně tuší, nečeká jeho tým hned v prvním kole snadná role.

Rakovník sice skončil až osmý, ale s Mělníkem má dlouhodobě zcela vyrovnanou bilanci a loni celou soutěž na jeho úkor dokonce vyhrál. „Záležet určitě bude na každém gólu a také na tom, který tým zvládne první zápas. Kdybychom v něm klopýtli, vybavili bychom si vzpomínky na loňský rok," připomněl Boháček, který zmínil i trochu ošidný model play-off. „Trochu nás limituje, že se změnil model play-off a není výhoda domácího hřiště navíc pro toho, kdo byl lepší v tabulce."

Jaký systém v letošních vyřazovacích bojích vlastně platí? Hraje se na dvě utkání. První - na ledě v tabulce hůře postaveného celku - může skončit i remízou. Na pětiminutové prodloužení, potažmo samostatné nájezdy může dojít až ve druhém v případě rovnosti počtu vyhraných zápasů (tedy 1:1 na zápasy) a zároveň shodného skóre z těchto zápasů, nebo pokud oba zápasy skončí nerozhodně.

Pro Mělnické v sérii mluví aktuální forma a také to, že by měli nastoupit v téměř kompletním složení. „V posledním utkání základní části jsme chtěli nechat doléčit několik nachlazených, protože řádí epidemie, a opět dali příležitost mladým. Ti nezklamali, což Heran mladší potvrdil dvěma góly. Na úvodní čtvrtfinále bude chybět jen Nový, který se nestihl doléčit, jinak jsme v plné síle a natěšení."

Rakovník má jediný cíl: postoupit

Vyhrát doma a druhý den to v Mělníku jen potvrdit. Rakovničtí hokejisté se před dnešním startem čtvrtfinále rozhodně nevzdávají myšlenek na postup, byť v základní části svěřenci trenéra Bodingera skončili až na nepopulárním osmém místě, a musejí tak čelit prvnímu celku tabulky. Zbraně předem nevzdává ani obránce Michal Kotál, který v rozhovoru mimo jiné prozradil, že jediným cílem mužstva je postup.

Připravovali jste se nějak speciálně na první kolo play-off?
Tréninky byly ve velkém tempu, vše směřuje k tomu, abychom byli připraveni na sto deset procent.

Věděl byste sestavu? Kdo určitě bude a kdo je třeba nemocný?
Proběhly změny, ale jaké, to uvidí fanoušci až během zápasu… Mrzí mě zranění Ságnera a určitě nebude Ambroz ani Vošta.

Jaká taktika na Mělník platí?
Musíme být v pohybu, nevynechat ani jeden souboj a hlavně střílet góly, což nám v poslední době moc nejde.

Zvládnete utkání hned druhý den v sobotu?
To je play-off, musíme to zvládnout, jinak by to byl poslední zápas sezony. S klukama a s trenérem máme jediný cíl, a to je postoupit. Uděláme pro to maximum, ale bude to ohromně těžké, Mělník je letos nejsilnější mužstvem krajské ligy.