Dlouho očekávané derby skočilo vítězstvím favorizovaného Mělníka. Ten sice nepodal svůj optimální výkon z Děčína nebo s Řisuty, ale na průměrně hrající domácí to stačilo.

Skóre otevřel už po 41 sekundách nejlepší střelec skupiny západ Roman Kala. Ještě do prvního klaksonu ale stačili domácí hodně kuriózním gólem vyrovnat. Jeden z domácích hráčů fauloval Romana Kalu, sudí zdvihl ruku a celý stadion čekal na vyloučení domácího hráče. Gólman Vokurka odjížděl na střídačku, když se puk dostal k Zuziakovi, který ho bez problémů zasunul do opuštěné branky. A gól platil! Navíc byl za simulování vyloučen sám Kala. Od druhé třetiny už hosté získali půdu pod nohama a celkem s přehledem utkání dotáhli do vítězného konce. Na tvrdou hru domácích ale doplatil obnoveným zraněním Kalivoda.

Hlas trenéra vítězů Petra Brdičky po utkání přinášíme na straně středočeského sportu.

Branky: 9. Zuziak, 23. Žemlička – 1. a 42. z TS R. Kala, 36. Vlk, 38. Wagenhoffer. Třetiny: 1:1, 1:2, 0:1. Junior: Vokurka – Krejčí, Kotěšovský, M. Kala, Pešek, Dobiáš, Wagenhoffer – Kalivoda (J. Rousek), R. Kala, Buriánek – Nosek, Stinka, Příhoda – Vlk, David, Hořák.