„Vedení HC Junior Mělník ukončilo spolupráci s trenérem Jiřím Škubalem. Od dnešního tréninku vede A-tým z pozice hlavního trenéra Libor Stinka, hrajícím asistentem je David Šubrt,“ oznámil ve čtvrtek bez udání bližších důvodů změny klub prostřednictvím svých stránek. „Panu Škubalovi děkujeme za práci odvedenou pro klub a přejeme hodně úspěchů v jeho příštím angažmá.“

Samotného Jiřího Škubala předčasný konec velmi a nemile zaskočil. S vedením si prý v poslední době některé věci ohledně chodu mužstva vyříkávali, že s jeho prací panuje až taková nespokojenost, ale podle svých slov neměl tušení. „Odvolání jsem vůbec nečekal,“ reagoval na dotaz Deníku. „Vedení klubu má plné právo tímhle způsobem zasáhnout do sezony, což plně respektuji, i když mě to tedy překvapilo,“ dodal.

Minulé výsledky už skutečně takovému kroku nenapovídaly. Po říjnové krizi se Junior zvedl, ze čtyř zápasů prohrál pouze v Mladé Boleslavi s jedním z lídrů ligy a ve zbylých vydoloval osm bodů. Poslední dva po premiérovém venkovním vítězství 7:6 po prodloužení na ledě okresního a doma neporaženého rivala.

I v Kralupech ovšem tým ukázal jednu ze slabin v podobě značných výkyvů ve hře. Po pěti vstřelených gólech přišel málo vídaný blackout a překvapení sestavy, junior Vojtěch Srp, lovil ještě do druhé sirény stejný počet puků z branky.

Trenér Škubal v hodnocení utkání pro Deník hovořil o zbytečných individuálních chybách, které sráží mladý a nezkušený tým od začátku ročníku. „O chybách mluvíme, vytýkáme je, ale v některých případech se mi zdá, že je hráči nechtějí vnímat a nejsou schopni ani případnou kritiku přijmout,“ říkal.

Inkasovaných gólů je moc

Nápravu už nyní řešit nemusí a končí přesně v polovině základní části své druhé mělnické sezony. I s omlazeným mužstvem sice pomýšlel na vylepšení loňského semifinále, dominance v soutěži, na jakou si v Mělníku zvykli v minulosti, se ale tentokrát nekonala.

V domácích zápasech se Junioru s výjimkou těsných porážek s posledními finalisty soutěže Čáslaví (1:2) a Černošicemi (4:5 po nájezdech) podařilo zbylé čtyři soupeře přetlačit. Venku ale na jednu ze čtyř nejprůchodnějších defenziv v soutěži (52 gólů), často v kombinaci s nízkou střeleckou produktivitou, pravidelně doplácel.

Pololetním vysvědčením je tak průběžné šesté místo ve skupině, které by při loňském modelu znamenalo postavení mimo pozice pro play-off. Na nově zavedené předkolo Mělník s patnácti body aktuálně dosahuje, za příčkami zaručujícími přímou účast ve čtvrtfinále ale o sedm zaostává.

První utkání pod novým velením čeká celek od soutoku v sobotu v Berouně, domácí Králův Dvůr je s jedenácti body jedním z přímých konkurentů v boji o vyřazovací část.