Vedení českého hokeje začátkem března zrušilo ligu juniorů a krajské soutěže stejné kategorie i dorostu. Krajské svazy a kluby v těchto dnech řeší, jak s nejstaršími mládežnickými kategoriemi naloží v nové sezoně. Jednou z možností je, že by týmy startovaly jako béčka v nejnižší soutěži dospělých. Aby nedošlo k neúměrnému navýšení účastníků pouze v té nejnižší, rozšířil by se počet týmů také v krajské lize, kam měl původně zamířit pouze vítěz play-off.

„V tuto chvíli platí stejné, co před sezonou, tedy že postoupí pouze vítěz," nechce se pouštět do spekulací Jakub Král, předseda sportovně-technické komise středočeského svazu.

Na to, zda bude vítěze následovat výš i poražený finalista, popřípadě i zbylí semifinalisté (Kutná Hora a Poděbrady), si podle jeho slov bude nutné počkat až na aktiv klubů, konaný tradičně na přelomu května a června.

Čtěte také: Neratovické Nagano: vyrovnání v poslední vteřině, pak směr finále

Ve hře je ale více variant. Samotné vedení krajského svazu by nejvíce uvítalo samostatnou soutěž pro hráče mladší dvaceti let. Až pokud by o ni v probíhající anketě neprojevil zájem dostatečný počet oddílů, hledalo by se jiné východisko. „Chtěli bychom nabídnout klubům soutěž, která by umožnila návaznost na soutěž mužů," argumentuje Jakub Král.

O změnách v soutěžích největšího kraje se mezi některými příznivci začalo diskutovat také v souvislosti s pražským přeborem a jeho údajným rozpadem. Předseda pražského svazu Vladimír Schiefner ale tuto variantu na dotaz Deníku zcela vyloučil. O konci v soutěži, kterou letos hrála i s tradiční účastí některých mimopražských devítka celků, se prý zmínila pouze Bohemka (hodlá hrát CCM Pražskou hokejovou ligu neorganizovanou ČSLH). Naopak také v hlavním městě kalkulují před nadcházející sezonou s přírůstky některých béček.

V Neratovicích o možnosti, že by to s polepšením si o třídu výš mohlo vyjít i v případě neúspěchu ve finále, vědí. Vybojovat ligu si ale chtějí sportovní cestou. „Jdeme do finále s tím, že ho chceme vyhrát. Přesto nejede vlak. Uděláme pro to maximum. Uvidíme, jak na tom bude Čáslav. Dva zápasy po sobě jsou přece jen fyzicky hodně náročné," vyhlíží šéf a trenér Buldoků Martin Chabada vrchol klubu v dosavadní tříleté historii.

Základnou fanoušků by Buldoci každopádně patřili k ozdobám i v mnohem vyšších soutěžích. Na semifinále si našlo cestu do ochozů na osm stovek fanoušků. Ve finále s Čáslaví, kde zažívají po znovuustavení mužstva a otevření nového stadionu podobný boom, jich má dorazit ještě víc. „Jsem nadšený, že to lidi takhle chytlo, i když je to nejnižší soutěž. Jsem rád, že chodí na hokej a je to pro ně zábava," chce hrát Martin Chabada hlavně pro diváky. V jaké soutěži to od podzimu bude?

Fandové si zaházíPodporu v těžkém boji chtějí neratovičtí Buldoci svým fanouškům během sobotního finále co nejvíce oplatit. Na poslední domácí utkání sezony pro ně připravují několik soutěží, které proti minulým zápasům ještě o něco zatraktivní. Jako tradičně se bude házet soutěžními puky co nejblíže středu hrací plochy. V banku ale tentokrát nebude polovina vybrané částky za puky (druhou klub vždy věnuje na mládež), ale tři permanentní vstupenky na příští sezonu. Zaházet si bude moci prvních dvě stě diváků, kteří dorazí ve žlutomodrém oblečení. Během druhé přestávky si pět majitelů vylosovaných vstupenek stejně jako v semifinále proti Kutné Hoře zahází o stejnou cenu ještě z brankové na modrou čáru. Zápas začne v sobotu v 18.30 hodin. Vstupenky v ceně 50 korun je možné zakoupit v předprodeji na pokladně zimního stadionu dnes od 16 do 18, případně v sobotu od 16 hodin.