Také Mělník se zařadil mezi místa, kde se zimní stadion stal místem tiché vzpomínky na tragicky zesnulé české hokejové reprezentanty Petra Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka.

„Už ráno byly před bránou zimáku zapálené svíčky a během dne se objevily další,“ potvrdil manažer HC Junior Mělník Viktor Šebík s tím, že další uctění památky se chystá v podobě minuty ticha před sobotním přípravným utkáním s týmem HC Kladno 88.

I když v táboře mělnických hokejistů není aktuálně žádný člen, který by některého z reprezentantů osobně znal a nebo si s některým nebo proti němu třeba jen jednou zahrál, zasáhla tahle zpráva všechny do jednoho.

„Mě osobně strašlivě – odmítal jsem tomu uvěřit, pouštěl jsem internet snad každých pět minut znova a znova, a doufal, že se tam objeví zpráva o tom, že se někdo spletl a nebo že to byla jenom novinářská kachna. Bohužel, všechny další zprávy tu první jenom potvrzovaly a upřesňovaly,“ těžko se srovnává s tragédií Viktor Šebík, u kterého doma došlo i na slzy.

„Dcera to obrečela, protože Jan Marek byl jedním z jejích nejoblíbenějších hokejistů – pravák jako ona, Sparťan. Já sám jsem ty svoje slzy večer spláchl několika panáky, i když jsme dneska vstávali před pátou na ranní trénink,“ přiznává velký smutek.

Úspěchy hokejové reprezentace jsou i podle Viktora Šebíka jednou z věcí, na které je český národ hrdý, i když jinak prý národní hrdost nebo cítění moc najevo nedává. „Hokej je jeden z mála sportů, ve kterém jako národ opravdu vynikáme. A když tímhle tragickým způsobem skončí takhle úspěšní hráči, všechno mladí, zdraví chlapi, kteří něco dokázali, tak je to bolestivá rána pro celý národ, i pro ty, kteří třeba tolik hokej ani nesledují,“ vysvětluje.