Souboje v nadstavbových částech provází gradující atmosféra, emoce a hlavně góly. Těch je oproti minulým sezonám v nastaveném čase víc. Přesně proto Středočeský hokejový svaz změnu po vzoru NHL a nejvyšších českých lig zavedl.

V sezoně 2017/2018 je v krajské lize odehráno osm kol. Nerozhodným výsledkem skončilo už osm utkání. A pouhá dvě přečkala prodloužení. To, ve kterém kdysi hráče svazovala víc taktika, než boj o každý kus ledu. Zápasy často končily až na samostatné nájezdy, nastavení moc zajímavých chvil v celkovém součtu nepřinášelo. Jenže teď? Gólů a infarktových momentů přibývá. Což je samozřejmě paráda. Přesně proto si totiž fanoušek každý týden najde cestu na zimák.„Osobně jsem se na tento model rozhodování zápasů hodně těšil. Je to atraktivní pro hráče i fanoušky. Myslím, že bychom v této disciplíně mohli být silní,“ pochvaloval si změnu před začátkem sezony mělnický střelec Tomáš Havel.

Hokejisté Mělníka novinku znají velmi dobře, nový formát prodloužení hráli už dvakrát – jednou dopadlo ve prospěch Junioru, podruhé slavil soupeř. Ani jedno klání ale nemusely rozhodnout nájezdy. A byť jsou stále divácky oblíbené, prodloužení je zkrátka mnohem záživnější.„Když je na ledě jen šest hráčů, tak máte prostor a to je šance pro technicky vyspělé hráče. V rámci taktiky vždycky můžete něco vymyslet, ale buď prostě hrajete na výhru, nebo si věříte na nájezdy a dotáhnete to do nich,“ říká neratovický kouč Martin Chabada.

Jediní, komu se tah líbit nemusí, jsou brankáři. Těm se prostor před vlastní svatyní mění se startem nastaveného času v peklo. Oba gólmani zpravidla vše nechytí. Jeden je zklamaný, druhý slaví. A tribuny jsou po nervy drásající bitvě u vytržení. To je hokejový svět v roce 2017.

Trenér HK Kralupy Josef Zajíc: „Kralupský hokej myšlenku prodloužení tří proti třem hodně prosazoval, dost jsme stáli o to, aby se změna promítla i do našich krajských soutěží. Penalty jsou často o štěstí, kdežto při hře rozhoduje kvalita a je to i spravedlivější. Při takových situacích na ledě potřebujete dobře bruslícího hráče, který je zodpovědný.“