„Musím říct, že malé přemýšlení proběhlo. Měli bychom si postup vybojovat sportovní cestou, ale na druhou stranu, vzpomněl jsem si na Brno, kterému se stalo úplně to samé. Navíc jsem přesvědčený, že kdyby byli všichni kluci v baráži zdraví, postup už bychom dávno slavili,“ komentoval na klubovém webu návrat mezi krajskou elitu sportovní ředitel a zároveň kouč áčka Josef Zajíc.

Se svými zkušenostmi s hokejem na nejvyšší úrovni velmi dobře ví, že soutěž vyžaduje větší nároky na přípravu i posílení. „Trochu budeme muset pozměnit tréninkový plán a věnovat se více věcem, například přesilovkám. Čeká nás vyšší počet zápasů a nebudeme mít tak suverénní výsledky. A co se týče samotného klubu, pro celý oddíl půjde o obrovskou výzvu. A já osobně se na ni těším.“

Při stávajícím rozdělení klubů se Kralupy objeví v západní skupině spolu s Mělníkem i Neratovicemi. Pikantní budou okresní derby například i pro nového trenéra Mělníka Tomáše Hamaru, který před časem vedl právě Kralupy.

Podle předsedy sportovně-technické komise Středočeského krajského hokejového svazu půjde o jedinou změnu v soutěži. „Zbylé složení ligy zůstává stejné jako v minulé sezoně, stejně tak formát, který je schválený ještě na tuto a následující sezonu," připomněl Jakub Král.