„Muže v nadcházející sezoně nepostavíme, ale snaha je od ročníku 2011/2012 družstvo mužů sestavit a z nižších soutěží se prokousávat výš,“ zodpověděl nový sekretář HC Junior Petr Znamenáček otázku mužského týmu. Jeho zánik nejskalnější příznivce žlutočervených nenechává ani po téměř roce v klidu.

Jaké soutěže se tedy budou v Mělníku v nové sezoně hrát v mládežnických kategoriích?

Junioři budou nadále nastupovat v krajské lize. Tu sice v loňské sezoně vyhráli, ale poté se neprokousali kvalifikací. Postup do ligy se tak přesouvá jako hlavní výzva do nové sezony.

To dorostenci dotáhli snažení až k postupu. V novém ročníku se tak pokusí udržet v kvalitnější a náročnější lize staršího dorostu.

Krajskou ligu si v mělnických barvách zahrají i týmy 2., 3. a 4. třídy. Hráči od 5. do 8. třídy budou druhým rokem nastupovat pod hlavičkou HC Benátky v nejvyšší mládežnické soutěži – žákovské lize.

„Jde o snahu o zlepšení kvality a konkurenceschopnosti lepším týmům. Chceme zajistit našim hráčům, aby se hokejem nejen bavili, ale měli případně i možnost postupu do kvalitnějších soutěží dorostů, potažmo juniorů,“ vysvětlil Petr Znamenáček.

Podle jeho slov uplynulá sezona Mělnickým ukázala prospěšnost spolupráce s Benátkami. V sezonách 2011/2012 a 2012/2013 by měl projekt pokračovat pod hlavičkou HC Junior.

Vedení mělnického klubu nezahálí ani v důležité otázce náboru nových adeptů a školy bruslení a snaží se vytvořit lepší a propracovanější program, který by zaujal děti i rodiče.

„Jedná se o letáky, návštěvy škol a školek, předvádění výstroje a hokejových dovedností, organizaci akcí na ledě. Chceme pomáhat v začátcích s výstrojí a angažovat kvalifikované trenéry,“ přiblížil Petr Znamenáček.