To, co si mělničtí hokejoví příznivci nechtěli připustit, se nejspíš stane skutečností! Hokejisté Junioru Mělník v nadcházející sezoně na druholigový led s největší pravděpodobností nevyjedou.

„Druhá liga na Mělníku bohužel končí,“ řekl prezident HC Junior Martin Kylar v pondělní večer přítomným hráčům před prvním plánovaným tréninkem na ledě.

„Abychom začínali sezonu bez patřičného finančního zajištění, do toho nepůjdeme. Nechceme hazardovat se jménem klubu a k ničemu by to nevedlo. Bohužel pět let něco budujeme a pak díky nezájmu kraje a města musíme končit,“ pokračoval.

Plánovaná schůzka vedení HC Junior se zástupcem města dává asi jen malou naději na změnu. „Ve středu mám jednání s panem Kylarem. S vyjádřením si tedy dovolím počkat až po tomto jednání,“ potvrdil mělnický místostarosta Zdeněk Koudelka.

Vše ale nasvědčuje scénáři, že se soutěž mužů v letošní sezoně v Mělníku hrát nebude. Všechna družstva mládeže Junioru by podle slov prezidenta klubu měla pokračovat.

„Budeme se snažit sehnat peníze na provoz mládežnických družstev žáků, dorostu a juniorů, abychom mohli v nejbližší době vybudovat družstvo mužů pro krajský přebor. Ani to ovšem nebude jednoduché. Také čekáme na reakci Hvězdy, která je provozovatelem haly, ohledně ceny za pronájem ledu,“ konstatoval Martin Kylar.

Další podrobnosti kolem konce druhé hokejové ligy v Mělníku včetně názorů hráčů přineseme v nejbližších dnech!

JAROMÍR HEJNA