Do mělnické branky se kvůli absenci týmové jedničky postavil Kamil Fiala a záda mu opět kryl dorostenec David Šimáček.

PŘÍLIŠNÁ NERVOZITA MĚLNICKÝCH HRÁČŮ

Domácí se do nepříjemného soupeře od začátku zápasu zakousli. „V některých chvílích ale na nich byla přeci jenom znát nervozita vyplývající z přemíry zodpovědnosti. Ve druhé minutě vybídl povedenou přihrávkou Chvátal Novotného, tomu ale v rozhodující chvíli kotouč odskočil od čepele hole," hodnotil Viktor Šebík z HC Junioru Mělník.

O chvíli později poslal Pavla Kašáka do samostatného úniku Petr Pokorný. Kašák ale na konci střídání neměl dostatek rychlosti, aby dotáhl únik do konce a obránce hostí jej stačil zastavit.

V osmé minutě hry šli hosté do vedení. Fiala Vyštajnovu střelu jenom vyrazil a pro Veselého už nebyl problém trefit odkrytou polovinu domácí branky – 0:1. O pár vteřin později se do přečíslení dvou na jednoho dostali Miroslav Šícha s Chvátalem, dobrou kombinaci ale do konce nedotáhli, Chvátal totiž nedal.

STÁLE SE TLAČILI DO ÚTOČNÉHO PÁSMA

V polovině třetiny se po nečekaném odrazu kotouče dostal na úroveň posledního soupeřova hráče Jakub Nesládek, situaci ale vyřešil jako obránce. „Po přejetí útočné napřáhl až pod strop haly a vypustil na černošického brankáře Frolíka jedovatou střelu. K překvapení všech s ní měl Frolík plné betony práce a velmi náročným zákrokem se mu povedlo puk vyrazit na tyč," uvedl Šebík s tím, že domácí se i ve zbytku třetiny tlačili do útočného pásma.
Dobrá obrana hostů jim ale nedovolila vypracovat si více šancí. Protože ani hosté Fialu již výrazněji neohrozili, šlo se do kabin za stavu 0:1.

DŮSLEDNÉ TRESTY PRO ČERNOŠICE

Začátek druhé třetiny se nesl ve stejném duchu. Domácí si svojí aktivitou po dvou minutách hry vynutili přesilovou hru, tu po přihrávce Šubrta dokázal využít přesnou střelou Prejza a vyrovnal.

Radost domácího týmu ale nevydržela ani minutu. Po sporném zákroku na Literu, který zůstal otřesený ve středním pásmu a po dalším sporném zákroku, ve kterém přišel o helmu Jakub Novák, se před Fialovou brankou vytvořil velký závar, v něm se nejlépe zorientoval Jobek a pod betony Fialy vrátil Černošicím vedení – 1:2.

„Své soupeře jsme i nadále tlačili, Černošičtí pod tlakem chybovali a dopouštěli se faulů, které rozhodčí Čáp důsledně trestal stejně jako následné komentáře hráčů i trenérů hostujícího celku. Během druhé třetiny tak hosté obdrželi celkem 76 trestných minut, což je nejen kuriózní fakt, ale také důvod, proč jsme vyhráli druhou třetinu v poměru 5:1," dodal Šebík.

POSLEDNÍ TŘETINA SKONČILA BEZ BRANEK

Třetí třetina začala opět aktivitou domácích. Velké šance v podobě samostatných úniků si vypracovali Šícha, Kašák, Šubrt a Příhoda, nikdo ale svoji příležitost nevyužil. Nejblíže gólu měl Kašák, jehož střela ale skončila jen na tyči Netopilovy branky. „Vstřelit branku se nepovedlo ani naší první lajně, která několika přihrávkami úplně rozložila soupeře a z výsledné situace tří proti jednomu se nakonec dostala až do zakončení dva na nula, Šubrt ale minul," vysvětlil Viktor Šebík.
Hosté závěrečnou část zápasu již jen dohrávali, k trestným minutám z předchozích dvou částí hry již žádné další nepřidali a sami nevyužili ani jednu ze tří přesilovek.

V ZÁVĚRU SE DO HRY DOSTAL ŠIMÁČEK

Tři minuty před koncem hry tak trenér Boháček stáhl z domácí branky Fialu a k debutu mezi muži poslal teprve šestnáctiletého dorostence Davida Šimáčka. „Ten si na puk sice sáhl jenom jednou, když zastavoval nahození ze středního pásma, na to se ale historie ptát nebude. V poslední minutě čelil veliké šanci hostujícího Vyštajna, ten ale naštěstí branku přestřelil. David si tak může do poličky schovat kotouč, který pro něj po zápase od rozhodčích vyžebral mazák Martin Příhoda," dodal Šebík.

Příští sobotu přijede vedoucí tým soutěže HC Benešov a na mělnický kádr tak čeká nejtěžší soupeř soutěže.

HC Junior Mělník – Černošice 5:2

(0:1, 5:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Prejza (Šubrt), 30. Šubrt (Příhoda, T. Havel), 31. Šubrt (Nesládek), 34. Prejza (T. Havel, Šubrt), 36. Novotný (Šícha, Chvátal) – 8. Veselý (Vyštajn, Sem), 25. Jobek (Vyštajn). Vyloučení: 7-14, navíc Staněk, Teubner, Vladyka a Mráz (všichni Černošice) 10 min OT za nesportovní chování a Hofmeister (Černošice) 10 a do konce utkání za nesportovní chování, Využití: 5-0, V oslabení: 0-0. Rozhodčí: Čáp – Gabriel, Vilímec. Diváci: 375
HC Junior Mělník: Fiala (od 57:08 Šimáček) – Prejza, Chvátal, Novák, Kubica, Nesládek, Pokorný, T.Havel, D.Havel, Příhoda, Šubrt, Litera, Šícha, Kašák, Kratochvíl, Novotný, Heran.