V předehrávaném utkání 22. kola 2. hokejové ligy Západ měl domácí Junior nakročeno ke třem bodům. Rokycany ale v závěru šťastně vyrovnaly a v nastavení dokázaly strhnout dvoubodové vítězství na svou stranu.

V úvodu hokejovější hosté přišpendlili domácí v jejich obranné třetině a gólman Vokurka se měl v brance co ohánět, aby udržel čisté konto.

Domácí se dostali ke slovu až v polovině třetiny v přesilovkách. Vach dal dokonce gól, ale bohužel pro domácí bruslí. V závěru pak měli několik dobrých příležitostí hosté, ale ani oni se gólově neprosadili.

Rychlý kombinační hokej pokračoval i v prostřední části a vedle šancí na obou stranách se konečně dočkali diváci i gólů. Ten první dal chytrou střelou rokycanský Šindelář.

Radost hostů trvala pouhé tři minuty. Příhoda zamíchal pukem mezi kruhy a střelou do šibenice vyrovnal. Kuriózní gól dostali Rokycanští na začátku 40. minuty. Při přesilovce zcela zapomněli na vlastní modré na Kalivodu, který krásnou přihrávku od Romana Kaly poslal pod víko – 2:1.

Ve třetí třetině otevřeli hosté ve snaze vyrovnat hru a domácí šli několikrát do přečíslení dva na jednoho. V koncovce se ale neprosadili. Naopak snaha hostů byla vyslyšena necelé dvě minuty před koncem. Tureček se štěstím propasíroval puk pod ležícím Vokurkou do sítě a zařídil prodloužení. Ještě před ním se domácím rozpadl nejúdernější první útok. Dvacet sekund před třetí sirénou byl vyloučen Roman Kala na deset minut. Nastavení se nehrálo ani dvě minuty. Po samostatné akci rozhodl o zaslouženém vítězství hostů Kreuzman.


Branky: 33. Příhoda (Vach), 40. Kalivoda (R. Kala) – 30. Šindelář (Pavlis), 59. Tureček (Pavlis), 62. Kreuzman. Třetiny: 0:0, 2:1, 0:1 – 0:1. Rozhodčí: Soldán.
Mělník: Vokurka (Houdek) – Krejčí, Dobiáš, M. Kala, Cafourek, Maršík, Pešek – Kalivoda, R. Kala, Buriánek – Příhoda, Urban, Vach – Nosek, Stinka, David (J. Novák, J. Rousek, Hořák, Pekárek). Trenéři: Petr Brdička, Luboš Svoboda.