Sotva mělničtí hokejisté a jejich příznivci oslavili, že si v utkání s Rakovníkem vzali podruhé a už nadobro zpět své vedení, přišel nejčernější moment zápasu druhého kola krajské ligy. Hostující Petr Kounovský, jeden z nejzkušenějších hráčů na ledě, trefil uprostřed kluziště v rychlosti kolenem o šestnáct let mladšího Petra Literu. Zápas tak už ve třinácté minutě skončil pro oba.

Rakovnický hokejista odešel s trestem na pět minut plus do konce utkání. Domácího forvarda odvezla sanitka a od té doby absolvoval už několik vyšetření. Jisté je, že si od hokeje nejméně měsíc a půl odpočine. Jak vážné je to s jeho nataženými vnitřními kolenními vazy, zřejmě definitivně odhalí až vyšetření, které ho čeká ještě na začátku října.

Že je zle a zápas pro něj končí, věděl kmenový hráč Sparty hned po nárazu. „Koleno mě celé brnělo a štípalo, na nohu jsem se nemohl ani postavit," vrátil se k nešťastnému momentu jednadvacetiletý útočník, pro kterého je to druhé podobné zranění v kariéře. „Nemyslím si, že by to byl úmysl, spíš jen špatná shoda náhod," neviní Petr Litera protihráče a neočekává ani nějaký dodatečný trest.

Ruku do ohně za to, že nešlo o úmyslný likvidační faul, dávají za svého hráče činovníci rakovnického klubu. „Je mi toho mladého kluka líto, ale Kounovský je vyloučený jednou za třicet zápasů a nemá toto zapotřebí. Petr z toho byl nešťastný, zbytek zápasu seděl v kabině a měl hlavu v dlaních. Úmyslný likvidační faul to nebyl," je přesvědčený vedoucí mužstva Vladimír Soukup. „Já tyto fauly nemám rád, ale stávají se. Někdy ten hráč koleno vystrčí, většinou to dělají obránci a urve koleno tomu druhému," dodal.

Petra Literu herní výpadek pochopitelně mrzí. S týmem obhajujícím v krajské lize titul chce i v letošní sezoně na nejvyšší příčky. Že bude platnou posilou, ostatně stihl předvést i během úvodních minut sobotního zápasu. U prvního gólu asistoval, druhý vstřelil po úprku obraně sám. „Byly to hodně rozdílné pocity, protože jste v euforii ze vstřelené branky a pak se hned stane tohle," uvedl.

V minulosti si za Spartu, kde zakotvil po začátcích v Neratovicích, Mělníku, Letňanech a Kladně, zahrál extraligu juniorů. Na kontě má i tři zápasy za reprezentační sedmnáctku. Nyní ovšem hned ve druhém kole pocítil na vlastní kůži úskalí dospělého hokeje na úrovni nejvyšší krajské soutěže. „Loni, když jsem ještě hrál za Spartu, byl jsem se na pár zápasech Mělníka podívat, takže jsem věděl, do čeho jdu," nechce se vymlouvat na to, že by se snad v krajské lize mužů mělo hrát více od podlahy než v juniorské extralize. Zároveň ovšem doufá, že už nic vážnějšího nepřijde…