Ve čtvrtek 24. srpna, kdy si měli Rytíři na soutoku střihnout s pražskou Slavií reprízu loňského mače, se už bude hrát na kladenském ČEZ stadionu. Výstavba nového energocentra na tamním zimáku byla dokončena o něco dřív, než bylo původně plánováno, a vedení klubu se rozhodlo odehrát přípravný zápas číslo pět doma.

„Děkujeme Mělníku za veškerou organizaci, kterou s utkáním měli, a omlouváme se všem i fanouškům za vzniklé komplikace. Rozhodli jsme se upřednostnit sportovní stránku a přípravu směřovat na náš led, který je oproti tomu mělnickému značně užší. Jsme moc rádi, že se návrat na náš stadion urychlil a my se tak můžeme připravovat na začátek extraligy v našem domácím prostředí," vzkázal sportovní manažer Rytířů Jiří Burger prostřednictvím klubového webu.

Vstupenky na zápas zakoupené on-line nebo v předprodeji na místě zůstávají v platnosti. Pokud mají diváci zájem o vrácení vstupného, instrukce najdou na stránkách kladenského i mělnického klubu.

Pro skalní příznivce, které má tradiční klub ze sousedního okresu i na Mělnicku, pochopitelně nešlo o pozitivní zprávu. „Taky už to mohli Kladeňáci nechat odehrát v Mělníku," postekl si jeden v internetové diskusi.

Spravit chuť si budou moci alespoň už brzy startující zápasovou přípravou domácího HC Junior, který v jedné z prvních ve středu 23. srpna přivítá druholigové Benátky. Na 7. září se pak v Mělníku chystá netradiční benefiční zápas mezi domácím áčkem a výběrem pacientské organizace DEBRA, za kterou nastoupí sportovci zvučných jmen v čele s fotbalovou legendou Karlem Poborským.

Atmosféru z loňského utkání mezi Kladnem a Slavií si můžete připomenout na videu a v galerii:

Mělník hostil přípravné utkání hokejistů Kladna a Slavie Praha. | Video: Luboš Kurzweil