Junior nastoupil s Boleslaví nezvykle v hlavní hale a Bruslaři už po šestašedesáti vteřinách před slabě zaplněným hledištěm otevřeli skóre – v brzké přesilovce dorazil puk za záda Vokurky Michal Ficek. I Junior dokázal následnou početní výhodu využít, na 1:1 vyrovnal ve čtvrté minutě dělovkou od modré čáry Miloslav Cafourek a o půl minuty později otočil stav ve prospěch hostů Jan Vernek, který využil chyby boleslavské obrany a zužitkoval přihrávku Petra Litery.

V první třetině zdaleka nešlo o konečný počet nastřílených gólů. Nejprve Mladá Boleslav srovnala na 2:2 po střele Milana Ficka a zanedlouho šla do vedení, když stejný hráč doslova zametl touš za záda bezradného Vokurky. Junior ovšem stihl ještě před první sirénou dostat skóre do remízy, v další přesilovce se prosadil vydařenou střelou tahem Tomáš Havel.

Druhá třetina přinesla několik šancí na obou stranách, hlavně Bruslaři byli několikrát blízko úspěchu, góly už však dával jen Mělník. Čtvrtou trefu zařídil David Šubrt a hostující forward poslal Junior zkraje poslední dvacetiminutovky do dvoubrankové výhody – v oslabení překonal Kořínka bekhendovým blafákem.

B-tým extraligového celku už sílu na návrat do zápasu nenašel, na konečných 6:3 navíc upravil v závěru souboje svým druhým gólem zápasu Jan Vernek.

Junior si dovedl s nebezpečně hrajícím soupeřem poradit a po dvou porážkách konečně zabral, v sobotu přivítá na vlastním ledě HC Příbram.

„Zase to bylo drama, konečně jsme ho ale nakonec zvládli lépe my, hlavně díky bojovnosti. Ve třetí třetině nás trošku potrápil rozhodčí, nesmyslných vyloučení bylo až příliš, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Hru jsme museli stáhnout na dvě pětky a ani omylem nešlo o jednoznačný průběh, kluci utkání oddřeli,“ zhodnotil souboj mělnický kouč Jan Boháček.

Výsledky 20. kola: Mladá Boleslav B - Junior Mělník 3:6, Velké Popovice - PZ Kladno 4:3, Benešov - Králův Dvůr 4:5 sn., Poděbrady - Neratovice 5:3, Vlašim - Slaný 6:7, Kutná Hora - Rakovník 0:2.