V sobotu pak čeká oba týmy odveta pro změnu na ledě Černošic. Pokud bude stav výher nerozhodný, střetnou se ještě jednou v neděli a znovu budou mít Černošice výhodu domácí ledové plochy.

V mělnické sestavě by nikdo neměl chybět. „Měli bychom být na finále kompletní. Je nás hodně, někdo bude muset sedět," řekl Mělnickému deníku hlavní kouč HC Junioru Mělník Jan Boháček.

Nervozita mezi fanoušky mělnického hokeje pomalu narůstá. Podle nich jde o nejvyrovnanější play off za poslední roky a letos prý není kam uhnout. Jsou přesvědčení, že jejich tým musí nutně zvítězit.

„Já osobně nervózní nejsem, možná hráči mohou být trošku ve stresu, ale všichni se těší," dodal Boháček.

V Černošicích získali bod

Ve čtrnáctém kole v polovině prosince vybojoval nemocemi zdecimovaný Mělník velmi cenný bod právě v Černošicích. Utkání skončilo nerozhodně a v samostatných nájezdech pak byli úspěšnější domácí.

Doma uhrál Mělník všechny body

Ve třetím kole soutěže Mělník hostil Černošice na domácím ledě. A tehdy je přehrál dokonce 5:2. Bylo to náročné utkání a oba týmy bojovaly naplno. Stínem na duelu bylo snad jen nepříjemné zranění útočníka Petra Pokorného, který si pochroumal vazy v rameni. Do sestavy se ale dokázal vrátit už během vánočních svátků.

Hokejisté rozdávali lístky zadarmo

V pondělí dopoledne, hned po úspěšném semifinále, rozdali mělničtí hokejisté Junioru pět stovek lístků zdarma na páteční finálové utkání krajské ligy mužů s Černošicemi. Všechny vstupenky předali na mělnických základních školách dětem do osmnácti let. Chtějí tak podpořit fanouškovskou základnu na stadionu při dnešním velmi důležitém utkání.

Mělnické semifinále navštívilo 650 diváků. Lístky jsou v předprodeji už od včerejška. Dnes je možné si je zakoupit na vrátnici stadionu od 12 hodin až do začátku zápasu. Cena za jednu vstupenku je 30 korun.