Pro oba soupeře půjde o poslední zápas první poloviny dlouhodobé části 2. ligy. Jak Litoměřice, tak Mělník si předsilvestrovské 22. kolo předehrály.

Zatímco svěřenci trenérů Brdičky se Svobodou vstoupí 5. ledna do druhé poloviny sezony vzhledem k 33 nahraným bodům relativně v pohodě, Litoměřičtí zůstávají se ziskem 24 bodů těsně za branami play off. Chybějící body se tým snaží dohnat právě před koncem roku, takže hosty nečeká snadný zápas. V tom prvním zvítězil HC Junior 4:1 díky hattricku Romana Kaly. Mělnický kapitán středečními třemi góly do sítě Klatov Litoměřickým na dálku vzkázal, že je nadále při střelecké chuti.

Nejen v uhlídání nejproduktivnějšího hráče západní skupiny vidí domácí trenér Daniel Tvrzník recept na úspěch. „Proti Mělníku se musíme vyvarovat toho co naposledy na Kobře, kde se mnohým zdálo, že to bude lehčí, ale obraz hry byl jiný. Hodně jsme si zápas ztížili sami. Je to už poněkolikáté, kdy se zbytečně necháváme vyloučit, a tak se vysilujeme. Hrát celou jednu třetinu v oslabení, tak jak tomu bylo ve středu, je velká dřina.“