HC JUNIOR MĚLNÍK – RYTÍŘI VLAŠIM 3:9

Na hostujících stadionech se mělnickým hokejistům prostě nedaří. Pokud se jim tuto sobotu podaří doma porazit Jesenici, zůstanou neporaženi za celou sezonu na vlastním stadionu. Venkovní bilance už je ovšem o poznání horší. Podle hlavního kouče mělnického Junioru Jana Boháčka je stejný problém jako v celosvětovém hokeji, je to jednoduché, chybí obránci. „Když jsme prohráli v Boleslavi, tak jsem si říkal, že mají úzké kluziště, ale může se to stát. I když tady ve Vlašimi taky byla úzká ledová plocha. Potom jsme prohráli v Příbrami, ještě jsem nad tím mávl rukou, že nemůžeme pořád vyhrávat, ale tohle už je na pováženou. Byla to tragédie," hloubal trenér Boháček s tím, že nejlepšími obránci na ledě byli útočníci. S Chvátala udělal obránce rovnou, i když vždy hrál v defenzivě. „Není to ale jen o obráncích, špatně jsme přistupovali k hráčům, nedobruslovali jsme je. Doma makáme a skoro to vypadá, jako kdybychom si ven jeli jen tak zahrát hokej."

Oproti poslednímu domácímu zápasu chybělo v kádru pět hráčů. Na Junior zaútočila chřipka a ani gólmanské jedničce Janu Vokurkovi se nevyhnula. „Jenže máme tak široký kádr, že bychom takovou situaci měli zvládnout," polemizoval Boháček.

Mělnické hokejisty čeká poslední venkovní zápas, tam mohou ještě zabrat. Potom už ale přijde play-off, které se hraje venku i doma a Mělník zrovna začíná na hostující ledové ploše. „Bylo by velmi nemilé vracet se v play-off domů a vědět, že musíme vyhrát a pak ještě v samostatných nájezdech," uvedl Boháček.
„Budeme na tom ještě pracovat, dáme hlavy dohromady. Budeme muset víc bránit a být zodpovědnější stejně jako v domácích duelech," dodal hlavní kouč.